b_0_0_0_10_images_n00419015-b.png

اساس نیوز : روزه گرفتن دانش‌آموزان مسلمان در جمهوری فدرال آلمان همواره با مشکلاتی روبرو بوده است. مسئولان آموزشی آلمان معتقدند که روزه به سلامتی کودکان صدمه می‌زند، این در حالی است که بسیاری از خانواده‌های مسلمان با این نظریه مخالفند.


امسال نیز فرانسیسکا گیفی، وزیر امور خانواده، سالمندان، زنان و جوانان در آلمان پیش از آغاز ماه رمضان، مخالفت خود را با روزه گرفتن دانش‌آموزان مدرسه اعلام کرد. او در این باره گفت:«کودکان باید در طول روز، غذا و آب کافی بخورند. در غیر این صورت آنها نمی‌توانند رشد کنند و توجه کافی در کلاس درس ندارند. این مسئله در همه روزهای سال تحصیلی و به ویژه در ماه رمضان باید مورد توجه قرار گیرد.»

این در حالی است که بسیاری از خانواده های مسلمان معتقدند روزه برای سلامتی افراد مفید است. با این وجود، وزیر خانواده گفت:«متاسفانه هر ساله دانش آموزان مسلمان در ماه رمضان با افت تحصیلی مواجه می‌شوند. آنها غذا و نوشیدنی کافی نمی‌خورند و به همین دلیل توان کار ندارند. از این رو، امسال همه کسانی که با دانش آموزان مسلمان در ارتباط هستند(والدین، معلمان، مسئولان مساجد و نمایندگان مسلمان) باید از این امر جلوگیری کنند. روشن است که دانش‌آموزان مسلمان مجبور نیستند، روزه بگیرند، سلامتی و یادگیری آنها در مدرسه در اولویت قرار دارد.»

b_400_400_16777215_10_images_0412378dex.jpg
اکین دلیگوز، از نمایندگان حزب سبزها در بوندستاگ و عضو انجمن حمایت از کودکان نیز گفت:«هدف ما این است که دانش‌آموزان مسلمان که می‌خواهند روزه بگیرند، از سن مناسب، این کار را آغاز کنند تا به بدنشان صدمه کمتری بزنند. مهم‌تر از هر چیزی سلامت دانش آموزان و رفاه آنها است. در این راستا باید همه افراد مرتبط با دانش‌آموزان با یکدیگر همکاری کنند. من طرفدار محدود کردن دانش‌آموزان نیستم و بیشتر به همفکری با خانواده‌ها فکر می‌کنم.»

در مقابل، نزهت برادری، نماینده حزب سوسیال دمکرات در بوندستاگ مخالفت خود را با روزه گرفتن دانش آموزان اعلام کرد. این نماینده که پزشک کودکان و نوجوانان است، گفت:« دانش‌آموزان در سن رشد هستند و برای رشد جسمی و عقلی نیاز به مواد غذایی دارند. در چنین شرایطی خودداری از نوشیدن آب و خوردن مواد معدنی کافی می‌تواند به بدن آنها صدمه بزند. من معتقدم؛ پیامبر اسلام نیز می‌خواهد که همه پیروانش به خصوص جوانان مسلمان در شرایط جسمی و روحی خوبی باشند».

مطالب مرتبط:

نگرانی عفو بین‌الملل از وضعیت کمپ‌های «اسلام‌زدایی

صدور حکم اعدام قرضاوی، عرعور و فیصل قاسم توسط سوری

مولانا فاروقی:دروغ و عدم صداقت برای جامعه زیانبار

رهبر داعش زنده است؛ واکنش آمریکا به پیام ویدئویی ا

ماجرای واقعی پسربچه کنیایی / انسانیت هنوز نمرده اس

پیشتازی روحانی در انتخابات+تکمیلی

طرح مرکز اسلامی فلوریدا برای آشنایی عموم مردم با ا

دستگیری تروریست خطرناک در تونس

مسلمانان زکات خود را به پناهجویان بدهند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات