b_0_0_0_10_images_97-02-c23-3242-1539412914.jpg

اساس نیوز به نقل از رویترز گزارش داد که آمریکا قرار است تا روز دوشنبه (امروز) اعلام کند که تمامی خریداران نفت خام ایران باید واردات نفت خود را در مدت کوتاهی متوقف کنند و در غیر این صورت با تحریم‌هایی مواجه خواهند شد.


روزنامه واشنگتن پست تأیید کرد که دولت آمریکا معافیت‌های تحریم‌های نفتی را که به برخی از وارد کنندگان نفت ایران در سال گذشته اعطا کرده بود، فسخ می‌کند.

رویترز در ادامه نوشت؛ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در چند هفته گذشته به وضوح خواسته خود را مبنی بر خاتمه بخشیدن به معافیت‌ها اعلام کرده است و جان بولتون، مشاور امنیت ملی وی نیز در حال کار کردن بر روی این موضوع است.

رویترز افزود: ستون نویس واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت امور خارجه که از آن‌ها نام نبرد گفته است که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه "مانند دوم ماه مه (سال گذشته) اعلام خواهد کرد که وزارت امور خارجه به کشورهایی که در حال حاضر نفت خام یا مایع ایران را وارد می‌کنند معافیت نخواهد داد".

دولت آمریکا سال گذشته به دلیل "جلوگیری از افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی" به هشت کشور خریدار نفت خام ایران معافیت از تحریم‌های نفتی را اعطا کرد.

مطالب مرتبط:

حامد کرزی: داعش پروژه آمریکا در افغانستان است

باران شدید در مراسم عید قربان در بیرمنگام اختلال ا

احکام و آموزش غسل گرفتن (اهل سنت)

اعترافات خطرناک کودک انتحاری در کرکوک

وادار کردن مسلمانان چینی به جاسوسی از یکدیگر

در پاسخ به آمریکا چین هم به نزدیکی سواحل آمریکا نا

کمک بشردوستانه مسجد «الایمان» کانادا به نفع مردم ج

آمریکا بزرگ ترین تامین کننده سلاح برای کُردهای سو

زندگینامه امام ابواسحاق شیرازی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات