b_0_0_0_10_images_97-02-c23-3242-1539412914.jpg

اساس نیوز به نقل از رویترز گزارش داد که آمریکا قرار است تا روز دوشنبه (امروز) اعلام کند که تمامی خریداران نفت خام ایران باید واردات نفت خود را در مدت کوتاهی متوقف کنند و در غیر این صورت با تحریم‌هایی مواجه خواهند شد.


روزنامه واشنگتن پست تأیید کرد که دولت آمریکا معافیت‌های تحریم‌های نفتی را که به برخی از وارد کنندگان نفت ایران در سال گذشته اعطا کرده بود، فسخ می‌کند.

رویترز در ادامه نوشت؛ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در چند هفته گذشته به وضوح خواسته خود را مبنی بر خاتمه بخشیدن به معافیت‌ها اعلام کرده است و جان بولتون، مشاور امنیت ملی وی نیز در حال کار کردن بر روی این موضوع است.

رویترز افزود: ستون نویس واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت امور خارجه که از آن‌ها نام نبرد گفته است که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه "مانند دوم ماه مه (سال گذشته) اعلام خواهد کرد که وزارت امور خارجه به کشورهایی که در حال حاضر نفت خام یا مایع ایران را وارد می‌کنند معافیت نخواهد داد".

دولت آمریکا سال گذشته به دلیل "جلوگیری از افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی" به هشت کشور خریدار نفت خام ایران معافیت از تحریم‌های نفتی را اعطا کرد.

مطالب مرتبط:

گاردین ‌فاش کرد: داعشی‌های ‌اسرائیلی برگشتند

ساختن 100 مسجد در هندوستان پس از مسلمان شدن

تکذیب وجود هرگونه طرحی برای تأسیس اقلیم اهل سنت د

فرمانده ارشد ارتش آمریکا مخفیانه به سوریه رفت

گردن زدن یک جوان سوری در میان خوشحالی داعشی‌ها

بازی‌های آنلاین؛ دام جدید داعش برای کودکان

مولانا توکلی :رویه های خشونت آمیز با اسلام سازگاری

شادی را از مردم نگیریم!

صهیونیست ها بازهم به مسجد الاقصی تعرض کردند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات