b_0_0_0_10_images_Capt0000ure.jpg

اساس نیوز : کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که بیش از دو میلیون نفر از ساکنان مناطق سیل زده در ایران نیاز به کمک های فوری بشردوستانه دارند.


این نهاد جهانی و غیردولتی که مقر آن در سوئیس است روز دوشنبه (دیروز) با انتشار بیانیه ای ضمن تاکید بر نیاز حادثه دیدگان سیل در ایران به کمک های فوری انسانی تصریح کرد: «از دیدگاه فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر جاری شدن سیلاب های گسترده در ایران خسارات بسیار زیادی را برجای گذاشته که طی پانزده سال اخیر در این کشور بی سابقه بوده است.»

بر اساس این گزارش کارشناسان فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمرمیزان تلفات سیل و حوادث ناشی از آن را در ایران از نوزدهم مارس، زمان شروع قهر طبیعت، ۷۸ نفر عنوان کرده اند که این میزان نسبت به آمار رسمی ارائه شده از سوی دولت ایران دو نفر بیشتر است.

در این گزارش همچنین تاکید شده است که حوادث اخیر ناشی از سیل در ایران بیش از یک هزار مجروح برجای گذاشته است.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در بیانیه خود تصریح کرده است که حدود ۱۰ هزار نفر از ساکنان ۲۰۰۰ شهر و روستای حادثه دیده متحمل خسارات ناشی از سیل شده اند و بیش از ۵۰۰ هزار نفر نیز از خانه و کاشانه خود آواره شده اند.

در بیانیه کمیته بین المللی صلیب سرخ همچنین تاکید شده است که سرویس های هلال احمر با بیش از ۴۵۷ هزار تن از حادثه دیدگان ارتباط برقرار کرده و ۲۳۹ هزار نفر از این افراد موفق به دریافت سرپناه های اضطراری شده اند.

تاکید کمیته بین المللی صلیب سرخ بر نیاز فوری سیل زدگان ایرانی به کمک های انسانی در حالی مطرح می شود که سازمان های هلال احمر عربستان سعودی و امارات، دو رقیب منطقه ای ایران که روابط دیپلماتیک خود را با تهران قطع و یا در پایین ترین سطح ممکن کاهش داده اند به تازگی اعلام کرده اند که در قالب ابتکاری مشترک در صدد کمک رسانی به حادثه دیدگان سیل در ایران هستند.

مطالب مرتبط:

گمانه زنی در خصوص محل اختفای ایمن الظواهری سرکرده

پلیس بریتانیا تصاویر بمب‌گذار منچستر را منتشر کرد+

تغییرتقویم قمری به میلادی در عربستان

ترامپ خطاب به مادونا : چندش آور است

انتقاد مسلمانان از اقدام اسلام‌ستیزانه یک شرکت اسل

ستاد نماز جمعه پاوه به استقبال ماه مبارک رمضان رفت

پایتخت های آسیای مرکزی در لیست بدترین شهرهای جهان

مولانا حبیب‌الرحمان مطهری:علما باید همچون انبیا دل

قطر به زودی رزمایش‌ مشترکی با آمریکا و ترکیه برگز

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز