b_0_0_0_10_images_2690000227.jpg

اساس نیوز :اداره امنیت داخلی آلمان نسبت به خطراتی هشدار داد که با بازگشت تروریست‌های وابسته به داعش از سوریه و شمال عراق افزایش یافته است.


توماس هالدنوانگ، رئیس اداره امنیت داخلی آلمان به «ولت ام زونتاگ» گفته است که در آمار این اداره شمار افرادی که در سال ۲۰۱۸ به عنوان تروریست‌های بالقوه ارزیابی می‌شوند، تا ۲۲۴۰ تن افزایش یافته است. او تأکید کرد، بر این عده کسانی را باید افزود که اکنون به آلمان برمی‌گردند.

رئیس اداره امنیت داخلی آلمان هشدار داد که نباید شکست داعش را به معنای پایان یافتن خطر آن دانست. او تأکید کرد: باید برای هر ضربه‌ای از سوی آنها در کشورهای اروپایی و حتی در آلمان آماده باشیم.

به گفته او، گروه‌های تروریستی در فضای مجازی شبکه‌های مجهزی تشکیل داده‌اند که از طریق آنها می‌توانند هواداران خود را باز هم به سوی قتل و ترور هدایت کند.

رئیس اداره امنیتی آلمان تصریح کرد که باید در برخورد با فرزندان تروریست‌های برگشته به آلمان هشیارانه عمل کرد زیرا به گفته او، شاید همین فرزندان در آینده در گروه‌های تروریستی فعال شوند.

به گفته او، بسیاری از این کودکان قهر و خشونت داعش را از نزدیک تجربه کرده‌اند و چه بسا پدران خود را قهرمان می‌بینند. بررسی فعالیت‌های تروریستی در سال‌های گذشته نشان می‌دهد که افراد کم سن و سال، طعمه خوبی برای گروه‌های افراطی هستند. او تأکید کرد که کودکان قربانی هستند و مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند.

رئیس اداره امنیتی آلمان در این راستا و برای نظارت بیشتر بر فعالیت‌های تروریستی خواستار تغییراتی در قانون شده است. او خاطرنشان کرد: خوب می‌شود اگر بتوانیم اطلاعات بیشتری درباره آنها گردآوری کنیم و آنها را در اختیار اداره کودکان و نوجوانان قرار دهیم.

هالدنوانگ از این که در آینده می‌توان بر شبکه‌های پیام‌رسانی نظارت داشت، استقبال کرده و اظهار کرد: از راه‌های قدیمی مثل شنود تلفن تنها می‌توان به اطلاعات سطحی دست یافت. نظارت بر تماس افراد در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان خیلی مهم‌تر است.

او توضیح داد که افراد افراطی و تروریست برای تماس‌های خود به شکل فزاینده از شبکه‌هایی مانند واتسپ، فیس‌بوک و همچنین از طریق پخش آنلاین پیام‌های ویدئویی استفاده می‌کنند.

مطالب مرتبط:

ترکیه در جنگ با پ.ک.ک 3 میلیارد دلار خسارت دیده‌ ا

راه اندازی بورس تحصیلی حقوق اسلامی در دانشگاه هارو

ا

برخورد پلیس فرانسه با زن مسلمانی که مایوی اسلامی پ

اعلام زمان و مکان تشییع جنازه مولوی علی بائی +زندگ

امرالله صالح: مقامات دخیل در افتضاح سقوط قندوز، کن

اتحادیه عرب خواهان تعویق برگزاری همه‌پرسی در اقلیم

محافظ همسر بشار اسد ترور شد

اصل تقسیم دریای خزر مورد قبول است

واکنش مولوی عبدالحمید به جنایت آل سعود

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات