b_0_0_0_10_images_16-9-10-121115.jpg

اساس نیوز : عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران در نشست علنی امروز (یکشنبه 25 فروردین/14 آوریل) مجلس این کشور میزان خسارات سیل اخیر را بین 30 تا 35 هزار میلیارد تومان برآورد و اعلام کرد که 25 استان و بیش از 4 هزار و 400 روستا درگیر باران و سیلی بودند که در نوع خود بی‌نظیر بود.


وی استان خوزستان را دارای بالاترین و بیشترین حجم خسارت از سیلاب اخیر توصیف کرد و افزود: سیل‌برهایی در حوزه کارون و دز که می‌توانستند بین 700 تا 1000 مترمکعب بر ثانیه را از خود عبور دهند، در طی این سال‌ها به دلیل تصرف بستر رودخانه و عدم لایروبی محدود شده بودند و در این شرایط با وجود انفجارهای عظیم در برخی کانال‌ها و استفاده از ماشین‌آلات سنگین، توانستیم از 30 تا 40 درصد ظرفیت آنها استفاده کنیم.

در همین راستا، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی ایران نیز در صحن علنی مجلس درباره خسارات سیل اخیر در این کشور گفت: تا امروز بیش از 14 هزار کیلومتر از جاده های کشور در بیش از 68 هزار نقطه دچار آسیب شده اند.وی با بیان اینکه بیش از 10هزار و 900 ابنیه فنی شامل آب نما، پل و آب رو آسیب دیده است، افزود: در این میان 725 پل تخریب شده است و باقی مانده آنها آسیب های کلی و جزیی داشته اند.

اسلامی، خسارت مالی به جاده های ایران را 3 هزار و 520 میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: 108کیلومتر از جاده اصلی پلدختر به خرم آباد تخریب شده است که 40 کیلومتر آن آسیب جدی دیده است.
                                                       
وزیر راه و شهرسازی ایران تعداد واحدهای مسکونی تخریب شده را 150 هزار واحد اعلام کرد.

همچنین محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی ایران نیز در صحن علنی مجلس گفت: سیل های اخیر 13 هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد کرده است.

وی با اعلام اینکه خسارت ها در بخش کشاورزی استان خوزستان ادامه دارد، افزود: بیشترین خسارت مربوط به بخش زراعت، باغبانی، دام، زنبورداری و مرغداری است. 600 واحد مرغداری و 3 مرغداری مادر آسیب جدی دیدند و آسیب زیادی به مزارع پرورش ماهی وارد شده است.

از سوی دیگر، رضا اردکانیان، وزیر نیرو نیز با بیان اینکه سیلاب هفته های اخیر 2100 میلیارد تومان خسارت به تاسیسات آب و برق وارد کرد، گفت: برق 2 هزار و 352 روستا به علت سیلاب قطع شد اما اکنون تنها برق 35 روستا به علت عدم دسترسی همچنان قطع است.

وی با بیان اینکه 23 استان کشور درگیر سیل بود، افزود: آنچه که در سه هفته گذشته در کشو رخ داد، ناشی از بارش های شدید در مدت زمانی طولانی و در پهنه گسترده ای از کشور بود.

مطالب مرتبط:

ضعف نظامی تاجیکستان وتقویت طالبان

 

مولوی اختری : نزدیکی به خداوند متعال زمینه رستگاری

تظاهرات اسرائیلی ها برای برکناری نتانیاهو

فشار امارات عربی بر ترامپ برای حذف رکس تیلرسون وز

لاوروف: روسیه در سوریه می ماند

نیروهای واکنش سریع در مسجدالنبی چه می‌کنند؟

محمد صلاح: روز فینال جام باشگاه‌های اروپا روزه می‌

تهدید نخست وزیر نیوزیلند به دلیل همدردی با مسلمانا

طرح افتتاح نمازخانه در اماکن عمومی قزاقستان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات