b_0_0_0_10_images__106444950_57306138_2061603990803484_25792429663715328_o.jpg

اساس نیوز به نقل از بی بی سی : مقام‌های وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی افغانستان از احتمال مسدود شدن فیسبوک در این کشور خبر داده‌اند.


این وزارت اعلام کرده که اگر تا شش ماه دیگر شرکت فیسبوک "پالیسی‌های دولت افغانستان" را در نظر نگیرد، جلو فعالیت این شبکه در افغانستان گرفته خواهد شد.

شهزاد آریوبی، وزیر مخابرات و تکنولوژی افغانستان، روز گذشته (شنبه ۲۴حمل/فروردین) در یک نشست خبری ضمن یادآوری از "سوءاستفاده" تعدادی از کاربران فیسبوک از این شبکه اجتماعی گفت که" در فیسبوک از آزار و اذیت گرفته تا تخطی‌های فرهنگی و کارهایی برعلیه امنیت در کشور صورت می‌گیرد".

آقای آریوبی افزود که: "ما باید رسما از طریق وزارت خارجه به فیسبوک اخطار بدهیم که به قوانین افغانستان احترام بگذارد، ثبت نام دراین شبکه اجتماعی باید براساس مدرک شناسایی صورت گیرد. این طور نباشد که هر که بخواهد یک حساب باز کند، بی‌آنکه هویتش معلوم باشد".

آقای آریوبی افزود که "فیسبوک باید جلو ایجاد حساب‌های بی‌هویت و جعلی را بگیرد و در مجموع مطابق به ارزش‌ها و قوانین افغانستان فعالیت کند".

اما یک شرکت وابسته به فیسبوک در کابل می‌گوید که در قوانین افغانستان استفاده از رسانه‌های اجتماعی وضاحت ندارد.

عمر منصور انصاری، رئیس شرکت "تک-نیشن" که شرکت همکار فیسبوک در افغانستان است و در عرصه‌های تکنولوژی اجتماعی، آموزش‌های فناوری، کارآفرینی در عرصه فناوری و مشاوره در بخش‌های پالیسی فعالیت می‌کند، به بی‌بی‌سی گفت که "دولت افغانستان باید واضح بسازد که کدام قوانین از سوی فیسبوک نقض شده تا مورد بررسی قرار بگیرد."

آقای انصاری گفت که "پخش اخبار جعلی در فیسبوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی یک مشکل جهانی است و مختص به افغانستان نیست. امکان دارد بعضی اوقات در شبکه‌های اجتماعی محتویاتی پخش شود که در مغایرت با فرهنگ افغانستان است، اما وضع فیلتر بر تمامی محتویات این شبکه‌های اجتماعی بسیار دشوار است."

رئیس شرکت "تک-نیشن" افزود که "بعضی از مسائل عمده که در مغایرت با پالیسی فیسبوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی قرار داشته باشد مورد بررسی این شبکه‌ها قرار گرفته و از نشر و پخش آن جلوگیری می‌شود. این بر می‌گردد به اینکه چقدر مردم و دولت افغانستان با شبکه‌های اجتماعی در مورد مشخص سازی این موارد همکاری می‌کنند."

مطالب مرتبط:

ترامپ در واکنش به خروج از سوریه:آمریکا پلیس خاورمی

ترامپ و کیم در هتل مجلل جزیره سنتوزا دیدار می‌کنند

بازداشت جوانی که در عربستان زنان راننده را تهدید ک

جانشین‌های احتمالی ولادیمیر پوتین برای انتخابات ر

ارتش پاکستان به حالت آماده باش درآمد

خطبه های نماز جمعه اهل سنت درگز و «نشانه های دوست

کندی روند صلح در فیلیپین موقعیت داعش در این کشور ر

ا

دفاع اوباما از بی‌اعتنایی فوتبالیست آمریکایی به سر

مفتی اهل سنت عراق: کارشکنی عربستان در حج ظالمانه ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات