b_0_0_0_10_images_n83276852-72960987.jpg
اساس نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، استفاده دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از فیلمی ویرایش شده حاوی تصاویر حملات تروریستی یازده سپتامبر سال 2001 در این کشور در کنار سخنرانی ایلهان عمر عضو زن مسلمان مجلس نمایندگان این کشور انتقادهای فراوانی برانگیخته است.


در همین ارتباط، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا این اقدام ترامپ را نکوهش کرد و گفت: خاطره یازده سپتامبر موضوعی مقدس است و هر بحثی پیرامون آن باید با احترام همراه باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: رئیس جمهوری ترامپ نباید از تصاویر دردناک یازده سپتامبر برای حمله ای سیاسی استفاده کند.

ترامپ در فیلم جنجالی خود در کنار تصاویر حمله یازده سپتامبر بخشی از سخنرانی «عمر» در یک انجمن اسلامی را گذاشت که گفته بود «عده ای کاری کرده اند».

این فیلم با این سخن تقطیع شده از عمر به گونه ای تدوین شده است که به خواننده القاء شود او قصد تخفیف و کوچک جلوه دادن حادثه یازده سپتامبر را داشته است.این در حالی است که عمر این گزاره را پس از آن گفته بود که از وضعیت دشوار مسلمانان پس از آن حملات و ترس ها و تبعیض هایی که تجربه کردند، انتقاد کرده بود.

وی سپس گفته بود که چون عده ای کاری کرده اند، مسلمانان در آمریکا متحمل دشواری هایی شدند.پیش از پلوسی برخی دیگر از چهره های دمکرات از عمر حمایت کرده و به انتقاد از ترامپ پرداختند. برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ساعاتی پس از انتشار ویدئوی مزبور، در توییتی عمر را قوی و شجاع خواند که همانند وی تسلیم 'نژاد پرستی و تنفر ترامپ' نمی شود.

سندرز در ادامه این توییت، حمله ترامپ را خطرناک و مشمئزکننده خواند و خواهان پایان آن شد.همچنین الیزابت وارن سناتور ارشد دمکرات و یکی دیگر از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در توییتی به شدت از ترامپ انتقاد کرده و وی را متهم به برانگیختن خشونت علیه عمر و مسلمانان کرده بود.

مطالب مرتبط:

حکم اعدام رهبر اخوان المسلمین مصر لغو شد

 

ییلدریم: در حال ترمیم مناسبات با همسایگان ترکیه هس

تساهل و ضرورتهای آن برای دنیای اسلام

 

شیخ یعقوب دریانورد:دین مداری از ضروریات خانواده ها

مولانا عبدالحمید : اهل سنت اجازه هیچ گونه دست دراز

امام جمعه پیرواش:هشت سال دفاع مقدس سند افتخار ملت

برکناری یک مقام ارشد امنیتی دیگر در آمریکا

کالبد شکافی انتحارگرائی داعش در تهران (بخش اول)

مرد هندی بخاطر پول جسد مادرش را منجمد کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات