b_300_300_16777215_10_images_i544ndex.jpg

اساس نیوز به نقل از رویترز : شورای مسلمانان فرانسه روز دوشنبه (امروز) اعلام کرد که از فیس بوک و یوتیوپ دو غول اینترنتی به دلیل پخش ویدئویی زنده از حملات تروریستی اخیر در نیوزیلند، شکایت کرده است.


 شورای مزبور یادآور شد که از شعب فرانسوی فیس بوک و یوتیوپ به این دلیل شکایت کرده که این دو شبکه اجتماعی «پیامی با محتوای خشونت بار و تحریک کننده تروریسم و با ماهیت نقض شان انسانی را برای تماشا از سوی افراد کمتر از سن قانونی منتشر کرده اند.»
ارتکاب اعمالی از این دست در فرانسه، مجازات احتمالی سه سال زندان و پرداخت 75 هزار یورو (85 هزار دلار) جریمه را در بردارد.


این ویدئوی زنده، تصاویری از کشته شدن 50 نفر در جریان حملات تروریستی به دو مسجد در شهر «کرایست چرچ» نیوزیلند را نشان می دهد.
فیس بوک اعلام کرد که به سرعت این ویدئو را حذف کرده، اما پخش 17 دقیقه ای آن قبل از برداشته شدن، به سرعت در یوتیوپ و توییتر منتشر شده است.


در همین حال، شورای مسلمانان فرانسه که نماینده چند میلیون مسلمان در این کشور است، اعلام کرد که فیس بوک 29 دقیقه پس از پخش این فیلم، آن را از صفحه خود حذف کرد.
براساس این گزارَش، شبکه های اصلی اینترنتی به جلوگیری از پخش تصاویر خشونت بار و پیام هایی با مضامین نامناسب از طریق سیستم های خودکار و کنترل انسانی، متعهد شده اند، اما منتقدان می گویند این روند، کارآمد نبوده است.


از سویی، گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا هفته گذشته از مدیران ارشد فیس بوک، یوتیوپ، مایکروسافت و توییتر در مورد پخش آنلاین ویدئوی هولناک حملات نیوزیلند، توضیح خواستند.

مطالب مرتبط:

چین باید آماده سرنگون کردن رهبر کره شمالی باشد

گزارش سازمان ملل درباره شکنجه زندانیان توسط طالبان

"رئیس‌جمهور افغانستان": برای مبارزه با تروریست‌ها

اسلام و تروریسم

اقلیت بودن یا تبدیل به یکی از استان‌های ترکیه را ن

فریادهای دلخراش از آراکان

مردی که خود را فدای کمک به ترکمن ها کرد

این کشورهای اسلامی !!

کشته شدن ملا محمد شیوانی برادر یکی از فرماندهان بز

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات