b_0_0_0_10_images_ind265544ex.jpg

اساس نیوز : در پی حمله تروریستی نیوزیلند، برخی مقامات اروپایی بر حفاظت از مساجد و ساختمان‌های مراکز اسلامی در اروپا تاکید کرده‌اند.


 پس از حمله تروریستی مرگ‌بار به دو مسجد در شهر «کرایست‌چرچ» واقع در نیوزیلند، نگرانی از ارتکاب اقدامات خشونت‌بار در آلمان و دیگر کشور‌های اروپایی شدت گرفته است. از این‌رو اقداماتی برای حفاظت از مساجد و ساختمان‌های مربوط به مسلمانان در دستور کار قرار گرفته است.

یکی از کارشناسان عالی‌رتبه امنیتی آلمان در این مورد به روزنامه آلمانی «تاگس‌اشپیگل» گفت که رشد راست‌گرایان افراطی و اسلامگرایان تندرو احتمالا افزایش خواهد یافت و درباره اقدامات راست‌گرایان اسلام ستیز و انتقا‌م‌جویی اسلام‌گرایان افراطی هشدار داد.

همچنین «کریستف کاستانر» وزیر کشور فرانسه روز جمعه از افزایش کنترل بر امکانات مسلمانان خبر داد. «نایل باسو» رئیس حفاظت تروریستی بریتانیا هم گفت که در سراسر این کشور نیرو‌های امنیتی و گشت‌های بیشتری اطراف مساجد مستقر خواهند شد.

«هربرت رویل» وزیر امور داخلی ایالت نوردراین وست‌فالیا آلمان هم خواستار حفاظت هر چه بیشتر از مساجد شده بود. در این ایالت ۸۵۰ مسجد وجود دارد.

«کریستین لیندنر» رئیس حزب دموکراتیک آزاد آلمان هم به تاگس‌اشپیگل گفت: «حمله کرایست‌چرچ، حمله‌ای علیه ایده جامعه آزاد است که در آن همه مذاهب جایگاهی دارند و فرقی ندارد که مربوط به کجا می‌شوند. فکر ما پیش قربانیان و بستگان آنان است.»

مطالب مرتبط:

اختصاص بخشی از مهریه عروس ها به داعش

نفوذ گروههای داعش و جماعت الاحرار در بخشهای حساس

اجرای حکم اعدام سه متجاوز به عنف در هرمزگان

اسرائیل جنگنده‌های اف-۳۵ بیشتری از آمریکا می‌گیرد

آخوند محرابی : محبت رسول الله عامل نجات امت اسلامی

پیشرویهای ارتش سوریه در رقه

رقابت داعش با القاعده در افغانستان شدت گرفت

ارتش چین به حالت آماده باش کامل درآمد

ا

خطیب نماز جمعه خواف:در دهه استغفار از گناهان خود ط

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات