b_0_0_0_10_images_6566462602.jpg

اساس نیوز : ایالات متحده آمریکا در ادامه تلاش ها برای تحریم و اعمال محدودیت‌های سخت بر سر فروش محصولات نفتی ایران قصد دارد تا صادرات روزانه نفت توسط تهران را به زیر یک میلیون بشکه در روز برساند.

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی در این خصوص به نقل از دو منبع خبری اعلام کرده است که در طرج جدید دولت آمریکا پیش بینی شده که فشارها سبب شود تا صادرات نفت ایران از اوایل ماه مه با کاهش بیست درصدی مواجه شود و به زیر یک میلیون بشکه در روز برسد.

بر اساس این گزارش واشنگتن کشورهای وارد کننده نفت و شرکای تجاری طرف معاملات نفتی با ایران را تحت فشار قرار داده و تهدید کرده است در صورتی که خرید نفت از ایران را کاهش ندهند با تحریم‌ و مجازات‌های آمریکا روبرو خواهند بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از خروج کشورش از توافقنامه هسته‌ای ضمن بازگردان کلیه تحریم های قبلی، محدودیت در صادرات نفتی را در اولویت فشارهای خود بر تهران قرار داده و سعی دارد از این راه ضربه‌ای مهلک به مهمترین منبع درآمدی ایران وارد کند.

تلاش برای کاهش صادرات نفتی ایران از سوی آمریکا در حالی همچنان ادامه دارد که واشنگتن پیش‌تر برخی از کشورها را از منع خرید محصولات نفتی از ایران معاف کرده بود.

منبع: یورو نیوز

 

مطالب مرتبط:

مولانا توکلی : یکی از برترین اعمال در ماه رمضان کم

 

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس خواستار استفاده از نخبگ

استقرار ارتش عراق در 15 کیلومتری موصل

ا

هواداران جام جهانی از خوردن گوشت خوک محروم می شوند

استانبول سال ۲۰۱۵ پایتخت جوانان مسلمانان

در حمله مسلحانه به یک کلوپ شبانه در استانبول تعدا

ا

نیروهای ارتش ملی لیبی کنترل بندر الزویتینه را در ا

اردوغان در برابر روسیه ابراز پیشیمانی کرد

تحلیل رویترز از نامه ۴۷سناتور آمریکایی به ایران

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز