b_0_0_0_10_images_6566462602.jpg

اساس نیوز : ایالات متحده آمریکا در ادامه تلاش ها برای تحریم و اعمال محدودیت‌های سخت بر سر فروش محصولات نفتی ایران قصد دارد تا صادرات روزانه نفت توسط تهران را به زیر یک میلیون بشکه در روز برساند.

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی در این خصوص به نقل از دو منبع خبری اعلام کرده است که در طرج جدید دولت آمریکا پیش بینی شده که فشارها سبب شود تا صادرات نفت ایران از اوایل ماه مه با کاهش بیست درصدی مواجه شود و به زیر یک میلیون بشکه در روز برسد.

بر اساس این گزارش واشنگتن کشورهای وارد کننده نفت و شرکای تجاری طرف معاملات نفتی با ایران را تحت فشار قرار داده و تهدید کرده است در صورتی که خرید نفت از ایران را کاهش ندهند با تحریم‌ و مجازات‌های آمریکا روبرو خواهند بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از خروج کشورش از توافقنامه هسته‌ای ضمن بازگردان کلیه تحریم های قبلی، محدودیت در صادرات نفتی را در اولویت فشارهای خود بر تهران قرار داده و سعی دارد از این راه ضربه‌ای مهلک به مهمترین منبع درآمدی ایران وارد کند.

تلاش برای کاهش صادرات نفتی ایران از سوی آمریکا در حالی همچنان ادامه دارد که واشنگتن پیش‌تر برخی از کشورها را از منع خرید محصولات نفتی از ایران معاف کرده بود.

منبع: یورو نیوز

 

مطالب مرتبط:

صلیب سرخ به دنبال ایجاد رابطه با داعش

درخواست از العبادی برای جلوگیری از تخریب مقبره کُ

ا

«قدس العربی» از پشت پرده سفر ملک سلمان به روسیه می

دعوت داعش از خواننده زن برای جهاد نکاح

امضای قرارداد استرداد مجرمین میان ترکیه و روسیه

 

مصادره رسمی اموال صدام حسین و اعضای حزب بعث

وزیر خارجه قطر: بزرگی به «مساحت» نیست به «عقل» است

کارتر: ابوبکر البغدادی روزهای آخرش را سپری می‌کند

انتخابات پارلمانی افغانستان سال ۹۵ برگزار می شود

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات