b_0_0_0_10_images_1005024_234.jpg

اساس نیوز : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه روز چهارشنبه به شدت از «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

به نوشته روزنامه حریت، اردوغان با اشاره به پرونده فساد جاری علیه نتانیاهو و همسرش در فلسطین اشغالی گفت: «چرا این دزدی که در رأس اسرائیل قرار گرفته همراه با همسرش محاکمه می‌شوند؟ برای دزدی!.»

اشاره اردوغان به اعلام جرم علیه بنیامین نتانیاهو به دلیل دست داشتن در چند پرونده فساد مالی است.  دادستان کل رژیم صهیونیستی روز ۹ اسفندماه اعلام کرد قصد دارد علیه نتانیاهو در سه پرونده فساد مالی کیفرخواست صادر کند.

در حال حاضر، چهار پرونده فساد مالی تحت عنوان پرونده‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ علیه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مطرح است و او در ماه‌های گذشته، درباره این پرونده‌ها مورد بازجویی قرار گرفته است.

اردوغان در ادامه خطاب به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «تو یک خائن هستی. خائنی هستی که کودکان فلسطینی ۷ ساله را می‌کشی

رئیس‌جمهور ترکیه در ادامه به نتانیاهو هشدار داد با وارد کردن سربازان اسرائیل به اماکن مقدس مسلمان‌ها در بیت‌المقدس، مسلمان‌ها را تحریک نکند.

رئیس‌جمهور ترکیه گفت: «ما تا آخرین نفس به مبارزه برای حقوق مردم فلسطین و برای اداره قدس به نحو متناسب با اهمیتش برای جهان اسلام، ادامه خواهیم داد.» 

نخست وزیر اسرائیل نیز در واکنش به این اظهارات با انتشار پیامی اتهام های مطرح شده از سوی آنکارا را نوعی «شوخی» قلمداد و تاکید کرد که «اردوغان، دیکتاتور ترکیه در حالی به دموکراسی در اسرائیل حمله می کند که زندان های کشورش از روزنامه نگاران و قضات ترک پر شده است

اساس نیوز : درود بر اردوغان

امید که رهبران عربی یک درصد این غیرت و شجاعت را داشته باشند.

مطالب مرتبط:

مسلمانان آمریکا خود را شهروندان درجه دو می دانند

ممنوع‌الورود یا ممنوع‌الخروج؟!

اضافه شدن آموزش قرآن به واحدهای درسی دانش‌آموزان پ

واکنش دارالافتای مصر به هتک حرمت قرآن در کانادا

کشف مجسمۀ بزرگ فرعون در نزدیکی قاهره

کشته شدن معاون الجزایری «ابوبکر البغدادی»

درخواست فرانسه و انگلیس از آمریکا برای حفظ ائتلاف

ا

برداشت های دوگانه از سفر دوره ای نخست وزیر عراق

ماموستا بازرگان:اسلام دین رحمت و مهربانی است

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات