b_0_0_0_10_images_9526352636332.jpg

 اساس نیوز :صندوق کودکان سازمان ملل در گزارشی سال 2018 را مرگبارترین سال برای کودکان در سوریه دانست که شاهد مرگ بیش از 1100 کودک بود.

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) نهاد وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرد که در سال 2018 مرگ یکهزار و 106 کودک را در سوریه ثبت کرده که بیشترین تعداد از زمان شروع درگیری ها در این کشور از سال 2011 است.

هنریتا فوره مدیر یونیسف در بیانیه ای گفت: کودکان در برخی مناطق سوریه در حال حاضر به همان اندازه ای در خطر هستند که در طول جنگ هشت ساله بودند.

فوره بیشترین علت کشته شدن کودکان را مهمات منفجر نشده دانست که در سال 2018 تعداد 434 تن از آنان را به کام مرگ کشاند.

وی با بیان اینکه در سال 2018 همچنین 262 حمله به مراکز آموزشی و بهداشتی انجام شده که آمار بالایی است، درباره درگیری ها در ادلب که در هفته های اخیر 59 کودک در این منطقه کشته شده اند، ابراز نگرانی کرد.

مدیر یونیسف همچنین تاکید کرد که از آغاز سال 2019 میلادی تاکنون حدود 60 کودک در تلاش برای رسیدن از باغوز به اردوگاه الهول در شمال شرق سوریه جان باخته اند.

فوره گفت: شرایط در حال وخیم تر شدن در اردوگاه الهول که محل اسکان بیش از 65 هزار نفر است و حدود 240 کودک بدون سرپرست در آن زندگی می کنند، در مرز هشدار است.

12
میلیون نفر از 24 میلیون جمعیت سوریه در جریان بحران هشت ساله در این کشور از خانه های خود به دیگر شهرهای سوریه و یا خارج از این کشور و کشورهای همسایه، اروپایی و آفریقایی آواره شدند.

مطالب مرتبط:

آغاز حمله به آخرین تکیه گاه داعش در عراق

بیش از 250 مسجد در دیالی تخریب شده اند

ا

شیخ عبدالرحیم مهجور در گفتگو با اساس نیوز: خوشبختا

یک روز با مردم خونگرم بلوچ گلستان/گزارش تصویری خبر

تجاوز به مهاجران آفریقایی توسط شبه نظامیان مورد حم

هفته نامه انگلیسی آبزرور: نفس های آخر داعش در عراق

فرانسوا اولاند: فرانسه با آفریقا در جنگ با تروریس

اردوغان: تامین آزادی برای عبادت پیروان ادیان مختلف

مولانا ساداتی : با قدرشناسی از ماه رمضان ؛ از برکت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات