b_0_0_0_10_images_999542_607.jpg

اساس نیوز :مقام ارشد امنیت سایبری اسرائیل گفته است، هکرهای ایرانی به شکلی نگران کننده به سیستم هشدار دهنده موشکی اسرائیل نزدیک شده و مقامات نظامی اسرائیل را با دستپاچگی برای محافظت از سیستم های هشداردهنده در برابر خطر به تقلا انداخته بودند.

نوام شار، رئیس بخش اجرایی امنیت سایبری در اداره دفاع سایبری ارتش اسرائیل گفت: ارتش پس از تشخیص هویت هکرها در سال 2017 و نظارت بر آنها برای شناسایی هدف نهایی، زمانی که مشخص شد هدف آنها چه بود، مسیرهای دسترسی آنها را مسدود کرد.

شار گفت: «ما با هکرهای ایرانی مقابله کرده و موانع بیشتر و سیستم مانیتورینگ دیگری را از نو ساختیم تا اطمینان حاصل کنیم آنها نمیتوانند دوباره برای اجرای این هدف تلاش کنند.»

وی حملات سایبری جمهوری اسلامی را آزاردهنده ترین خطر ادامه دار در فضای مجازی این روزها دانسته و خواهان اجرای تحریم های بین المللی ـ شبیه به آنچه بر برنامه های هسته ای و موشکی ایران بار شده ـ بر فعالیت های سایبری ایران شده است.

شار که در بیست سال گذشته، درگیر تدوین فعالیت های دفاع سایبری اسرائیل بوده است، گفته: «ما نمی توانیم صبر کنیم تا ارتش سایبری ایران به یک تهدید بزرگ و مهم تبدیل شود.»

شرکت امنیت سایبری آمریکایی FireEye پس از رصد فعالیت های سایبری در سطح جهانی طی ماه های گذشته در ماه ژانویه ادعا کرد، احتمالا ایران پشت موجی از حملات به نهادهای دولتی و مخابراتی در خاورمیانه، شمال آفریقا، اروپا و آمریکای شمالی است.

اما ایران نیز اسرائیل را به انجام حملات اینترنتی متهم کرده و به تازگی در ماه نوامبر، گفته که یک حمله سایبری اسرائیل به زیرساخت های مخابراتی ایران را عقیم کرده است. چند سال پیش، تولید ویروس Stuxnet که علیه برنامه هسته ای ایران منتشر شده بود، به اسرائیل و ایالات متحده نسبت داده شد و این دو از توضیح پیرامون آن همواره سرباز زده اند.

مطالب مرتبط:

مدیرمسئول روزنامه جمهوریت ترکیه بازداشت شد

ا

بازگشت دختر ایزدی اسیر داعش به محل زندگی‌اش

مصر موضع اتحادیه عرب درباره حزب الله را تایید نکرد

پایگاه هوایی آمریکا در قرقیزستان تهدیدی برای امنیت

طرح تقسیم سیستان و بلوچستان ؛اگرها و اماهای آن سو

ماموستا قادری:ترک نماز جمعه جایز نبوده و خلاف دین

عامل انتحاری درآنکارا بعد از محاصره پلیس خودرا منف

بزرگترین کشف عتیقه‎جات در ترکیه؛ از "شمشیر آشیل" ت

بازنگری روابط با ترکیه پس از همه پرسی اصلاح قانون

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات