b_0_0_0_10_images_956312313213.jpg

اساس نیوز :مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر انگشت اتهام را به سوی تهران نشانه رفت و ایران را سردمدار حامیان تروریسم در جهان معرفی کرد.

معاون دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که روز شنبه در کنفرانس امنیتی مونیخ سخن می گفت ضمن متهم کردن تهران به حمایت از تروریسم تاکید کرد اروپا باید حمایت خود را از ایران متوقف کند. آقای پنس در این خصوص تاکید کرد: «وقت آن فرا رسیده است که اروپا از توافقنامه هسته ای با ایران خارج شود.»

معاون رئیس جمهوری آمریکا همچنین با اشاره به تحریم های اعمال شده از سوی کشورش پس از خروج واشنگتن از برجام تاکید کرد: «اکنون وقت آن است که شرکای اروپایی همراهی بیشتری در این خصوص از خود نشان دهند و هر گونه اقدام در راستای تخریب تحریم های آمریکا بر ضد ایران را متوقف کنند.»

کنفرانس امنیتی مونیخ در حالی روز جمعه با حضور بیش از ۳۰ رئیس کشور و دولت به همراه هشتاد وزیر دفاع و خارجه کشورهای مختلف جهان استارت خورد که با روند اجرایی شدن سازو کار مالی اتحادیه اروپا جهت تسهیل تجارت با ایران، اختلاف آمریکا و اروپا بر سر توافقنامه وین و نیز تحریم های اعمال شده از سوی واشنگتن بر ضد تهران به اوج خود رسیده است.

مایک پنس، معاون دونالد ترامپ که ریاست هیات آمریکایی را در این نشست برعهده دارد روز پنجشنبه در کنفرانس ورشو با لحنی منتقدانه بریتانیا، فرانسه و آلمان را به تلاش برای بی اثر کردن تحریم های ایران متهم کرده و به صراحت از قدرت های مطرح اروپایی خواسته بود که از توافقنامه هسته ای سال ۲۰۱۵ با ایران خارج شوند.

درخواست پنس از اروپا برای خروج از برجام در حالی تکرار می شود که اروپا بارها بر موضع خود مبنی بر حفظ این توافق بین المللی تاکید کرده است.

فدریگا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که یکی از شرکت کنندگان در کنفرانس مونیخ است روز شنبه بار دیگر بر این مسئله تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: «قاره اروپا به تعهدش درباره توافق با ایران سخت‌گیرانه متعهد است و ۲۸ کشور عضو به توافق هسته‌ای به چشم یک ضمانت موثر در رسیدن به صلح می‌نگرند.»

منبع:یورو نیوز

 

مطالب مرتبط:

آیا «امامعلی رحمان»، رئیس جمهور تاجیکستان مرده است

آزادی صدها عضو طالبان از زندان های افغانستان

کویت خواستار مقابله منطقه ای با پول شویی گروههای و

اعلام ممنوعیت اقامه نماز جماعت در خیابان های فرانس

مصاحبه خواندنی مشرق با عالم اهل سنت خواف

مغز متفکر حملات ۱۱ سپتامبر به اوباما نامه نوشته اس

چرا آلمان نمی تواند محافظ سابق اسامه بن لادن را اخ

موجودات فضایی به زمین می آیند

یونیسف به کودکان عراقی کمک می کند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات