b_0_0_0_10_images_5b91a83f95a59711128b45c1.jpg

اساس نیوز: رئیس‌جمهور ترکیه با تکرار انتقادات از حمایت‌های آمریکا از شبه‌نظامیان کُرد،دول غربی را به مسلح کردن تروریست‌ها و کشتار مسلمانان در جهان متهم کرد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز شنبه گفت تمام گروه‌های تروریستی که مسلمانان را هدف قرار داده و آنها را به قتل می‌رسانند، سلاح‌های ساخت کشورهای غربی مانند آمریکا را در اختیار دارند.

اردوغان طی مراسم رونمایی از کشتی آموزشی «افق» در استانبول گفت: «کسانی که به تروریست‌هایی که دست‌هایشان به خون‌آلوده است، تسلیحات دادند، زمانی که با درخواست ترکیه برای خرید همان سلاح‌ها مواجه هستند، بهانه‌های غیرقابل تصوری آوردند».

به نوشته وبگاه روزنامه «حریّت» وی با انتقاد از حمایت‌های آمریکا از شبه‌نظامیان کُرد در شمال سوریه، توضیح داد: «تمام سازمان‌های تروریستی که خون مسلمانان را ریخته‌اند، از داعش و پ.ک.ک گرفته تا القاعده و الشباب، همگی تسلیحات غربی در دست دارند».

رئیس‌جمهور ترکیه درباره یگان‌های مدافع خلق (YPG) و حزب اتحادیه دموکرات سوریه (PYD) نیز مدعی شد: «این جنایتکاران، که در شمال سوریه پاکسازی نژادی به‌راه انداختند، راکت‌ها، بمب‌ها و مهمات ساخت متحدان ما را در اختیار دارند. در مواجهه با چنین دورنمایی، ترکیه نمی‌تواند دست‌بسته منتظر بماند یا امنیت ملی‌اش را به دیگر کشورها واگذار کند».

اردوغان همچنین تاکید کرد که افزایش توانمندی نظامی ترکیه، علاوه بر اینکه می‌تواند به تداوم مبارزه با تروریسم کمک کند، باعث می‌شود این کشور در میز مذاکرات برای پایان دادن به بحران سوریه حاضر باشد.

مطالب مرتبط:

نمایش مجدد کاریکاتورهای موهن در پایتخت دانمارک

سازمان همکاری اسلامی جریان «گولن» را تروریستی اعلا

ب

اعتراض مسلمانان هند به اهانت علیه مساجد

محکومیت کشتار شیعیان نیجریه توسط علما اهل سنت

اخبار لحظه ای عملیات نیروهای مسلح ترکیه در خاک سور

اظهارات یک هندی مبلغ اسلام در مورد داعش

 

واکنش نخست وزیر پاکستان به سخنان ترامپ:او وراجی می

استقبال سوریه از طرح فرانسه

ارزیابی مثبت عربستان از مذاکرات برای خرید اس-400

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز