b_0_0_0_10_images_5b91a83f95a59711128b45c1.jpg

اساس نیوز: رئیس‌جمهور ترکیه با تکرار انتقادات از حمایت‌های آمریکا از شبه‌نظامیان کُرد،دول غربی را به مسلح کردن تروریست‌ها و کشتار مسلمانان در جهان متهم کرد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز شنبه گفت تمام گروه‌های تروریستی که مسلمانان را هدف قرار داده و آنها را به قتل می‌رسانند، سلاح‌های ساخت کشورهای غربی مانند آمریکا را در اختیار دارند.

اردوغان طی مراسم رونمایی از کشتی آموزشی «افق» در استانبول گفت: «کسانی که به تروریست‌هایی که دست‌هایشان به خون‌آلوده است، تسلیحات دادند، زمانی که با درخواست ترکیه برای خرید همان سلاح‌ها مواجه هستند، بهانه‌های غیرقابل تصوری آوردند».

به نوشته وبگاه روزنامه «حریّت» وی با انتقاد از حمایت‌های آمریکا از شبه‌نظامیان کُرد در شمال سوریه، توضیح داد: «تمام سازمان‌های تروریستی که خون مسلمانان را ریخته‌اند، از داعش و پ.ک.ک گرفته تا القاعده و الشباب، همگی تسلیحات غربی در دست دارند».

رئیس‌جمهور ترکیه درباره یگان‌های مدافع خلق (YPG) و حزب اتحادیه دموکرات سوریه (PYD) نیز مدعی شد: «این جنایتکاران، که در شمال سوریه پاکسازی نژادی به‌راه انداختند، راکت‌ها، بمب‌ها و مهمات ساخت متحدان ما را در اختیار دارند. در مواجهه با چنین دورنمایی، ترکیه نمی‌تواند دست‌بسته منتظر بماند یا امنیت ملی‌اش را به دیگر کشورها واگذار کند».

اردوغان همچنین تاکید کرد که افزایش توانمندی نظامی ترکیه، علاوه بر اینکه می‌تواند به تداوم مبارزه با تروریسم کمک کند، باعث می‌شود این کشور در میز مذاکرات برای پایان دادن به بحران سوریه حاضر باشد.

مطالب مرتبط:

عروس تازه داعشی ها ،مدل سابق مبتذل

دچار اشتباه محاسباتی نشویم

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان: جهان

حمایت امریکا از سفر بارزانی به بغداد

دستگیری مجرمی که یک مسجد را به آتش کشید(جنوب سوئد)

ب

صید ماهیان خاویاری دریای خزر تا سال 2020 ممنوع اعل

از شایعه ازدواج پوتین تا برف در کردستان

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس حملات تروریستی در تهران

شلیک راکت‌های حاوی گاز کلر به مواضع نیروهای عراقی

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات