b_0_0_0_10_images_5b91a83f95a59711128b45c1.jpg

اساس نیوز: رئیس‌جمهور ترکیه با تکرار انتقادات از حمایت‌های آمریکا از شبه‌نظامیان کُرد،دول غربی را به مسلح کردن تروریست‌ها و کشتار مسلمانان در جهان متهم کرد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز شنبه گفت تمام گروه‌های تروریستی که مسلمانان را هدف قرار داده و آنها را به قتل می‌رسانند، سلاح‌های ساخت کشورهای غربی مانند آمریکا را در اختیار دارند.

اردوغان طی مراسم رونمایی از کشتی آموزشی «افق» در استانبول گفت: «کسانی که به تروریست‌هایی که دست‌هایشان به خون‌آلوده است، تسلیحات دادند، زمانی که با درخواست ترکیه برای خرید همان سلاح‌ها مواجه هستند، بهانه‌های غیرقابل تصوری آوردند».

به نوشته وبگاه روزنامه «حریّت» وی با انتقاد از حمایت‌های آمریکا از شبه‌نظامیان کُرد در شمال سوریه، توضیح داد: «تمام سازمان‌های تروریستی که خون مسلمانان را ریخته‌اند، از داعش و پ.ک.ک گرفته تا القاعده و الشباب، همگی تسلیحات غربی در دست دارند».

رئیس‌جمهور ترکیه درباره یگان‌های مدافع خلق (YPG) و حزب اتحادیه دموکرات سوریه (PYD) نیز مدعی شد: «این جنایتکاران، که در شمال سوریه پاکسازی نژادی به‌راه انداختند، راکت‌ها، بمب‌ها و مهمات ساخت متحدان ما را در اختیار دارند. در مواجهه با چنین دورنمایی، ترکیه نمی‌تواند دست‌بسته منتظر بماند یا امنیت ملی‌اش را به دیگر کشورها واگذار کند».

اردوغان همچنین تاکید کرد که افزایش توانمندی نظامی ترکیه، علاوه بر اینکه می‌تواند به تداوم مبارزه با تروریسم کمک کند، باعث می‌شود این کشور در میز مذاکرات برای پایان دادن به بحران سوریه حاضر باشد.

مطالب مرتبط:

راهب هندی مسلمانان کشمیر را تهدید به حمله مسلحانه

داعش فراریان از موصل را گلوله باران می‌کند

ا

کمپین زنان الجزایری در اطعام فقراء در ماه مبارک رم

اعدام خطيب مسجدی در موصل به دست داعش

مرکز سری CIA و MIT در نزدیکی مرز سوریه

 

درآمدِ چند هزار میلیاردی عربستان از حج امسال

گزیده هایی از شبکه های اجتماعی 9

ع

قزاقستان از فهرست فاسدترین کشورهای جهان خارج شد

ضعیفترین و پرسرعت‌ ترین اینترنت جهان در اختیار کدا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات