b_0_0_0_10_images_1397100320073332116215863.jpg

اساس نیوز : ترکمنستان نخستین شبکه اجتماعی بومی خود را به نام «بیز بیارد» که اختصاراً «بی بی» (به معنای ما اینجاییم) راه‌اندازی کرده‌ است.

بر اساس برخی گزارش‌ها در پی راه‌اندازی این شبکه اجتماعی بومی، تمام شبکه‌های اجتماعی خارجی نظیر فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام در این کشور فیلتر شده‌اند.
مراسم ارائه رسمی این وب‌سایت در مورخ ۲۳ دسامبر سال جاری در سالن کنسرت ترکمنستان برگزار شد.
عزیز بیک‌نظراف، مدیرکل «سونگات اثری»، طراح و مجری این پروژه در این زمینه اظهار داشته است: ما مدت زیادی بر روی این محصول کار کرده‌ایم و طی آن با دشواری‌های متعددی نیز مواجه بوده‌ایم. «بیز بیارد» طبیعتا عالی و کامل نیست، اما در بسیاری از پارامترها می‌تواند با نمونه‌های مشابه خود در ترکمنستان رقابت داشته باشد.
بر اساس گزارش‌ها در این شبکه اجتماعی می‌توان فرایندهای دوست‌یابی کرد، ارسال پیام، فایل و پست‌های عمومی، تصاویر، ویدئو و دیگر قالب‌های چندرسانه‌ای را صورت داد. بر اساس قوانین تصویب شده تنها شهروندان بالای ۱۳ سال از مجوز استفاده از این شبکه اجتماعی برخوردار می‌باشند.
اگرچه طی سال‌های اخیر و با مشاهده رویکردهای برونگرایانه بردی‌محمداف انتظار آن می‌رفت که فضای این کشور به صورت نسبی بازتر شود، لکن این امر نشان‌گر تشدید محدودیت‌ها و بسته‌تر شدن فضای اجتماعی ترکمنستان می‌باشد. همچنان مشخص نیست آیا این شبکه اجتماعی قابلیت و توانایی پاسخگویی به تمام نیازهای ترکمنستان را دارد یا خیر. همچنین هنوز گزارش‌هایی مبنی بر فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی روسی نظیر OK.ru در این کشور مخابره نشده است.

منبع تسنیم

 

مطالب مرتبط:

وزارت دفاع امریکا ؛ سلاح‌های سنگین را از پ.ک.ک/ پ.

وزیر خارجه آمریکا:فشارها را بر ایران دو برابر می ک

مفتی سابق مصر : تلاش برای تحریف قرآن، محکوم به شکس

برگزاری جشنواره بزرگ مسلمانان در تورنتوی کانادا

دولت یمن هم روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کرد

مولوی کریم زایی : توهین به باورهای دینی ومقدسات کا

آمریکا با قطر قرارداد ۱۲ میلیارد دلاری فروش جنگنده

رودریگو دوترته : منع اعزام دائمی کارگران به کویت

شکست فرانسه در اجرای برنامه های ضد افراط گرایی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز