b_0_0_0_10_images_565656564.jpg

اساس نیوز : دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه ششم فوریه (۱۷ بهمن) اعلام کرد که احتمالا هفته آینده شکست کامل ستیزه‌جویان داعش در تمامی مناطق تحت کنترل این گروه افراطی اعلام می‌شود.

رئیس جمهوری آمریکا در جمع وزرای خارجه و دیگر مقامات ارشد ۷۹ کشور که در جنگ با داعش در سوریه و عراق با واشنگتن همراه بودند، گفت: «آنها قلمرو خود را از دست دادند. این مهم است که قلمروشان را از دست دادند.»

وی در نشست ائتلاف بین‌المللی بر ضد داعش افزود: «این مساله که ما ۱۰۰ درصد قلمرو خلافت (داعش) را پس‌گرفته‌ایم احتمالا هفته آینده به صورت رسمی اعلام خواهد شد.»

تصمیم دونالد ترامپ برای خروج نیروهای نظامی ایالات متحده با انتقاداتی از سوی نمایندگان و سیاستمداران هر دو جناح دموکرات و جمهوری‌خواه مواجه شد. تا جائیکه روز گذشته ژوزف ووتل، از فرماندهان ارشد ارتش ایالات متحده در منطقه، روز سه‌شنبه ۵ فوریه در مجلس سنای این کشور گفت که در صورت خروج آمریکا از سوریه، گروه داعش دوباره جان خواهد گرفت.

با این وجود دونالد ترامپ از تصمیم خود عقب نشینی نکرده و در این جلسه اعلام کرد: «ما منتظر این هستیم که به گرمی به استقبال قهرمانان بزرگ‌مان (سربازان) درخانه برویم.»

این در حالی است که مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا در مراسم افتتاحیه همین نشست گفت: «خروج نیروهای ایالات متحده از سوریه پایان مبارزه آمریکا نیست. مبارزه ادامه خواهد داشت و ما همچنان در کنار شما خواهیم بود. بیرون بردن نیروهای ایالات متحده یک تغییر تاکتیکی است و نه یک تغییر در ماموریت. این آغازمرحله‌ای جدید در مبارزه است.»

 

مطالب مرتبط:

روز جهانی مادر مبارک !

ر

العبادی: تغییرات بزرگ در راه است

وزیر خارجه ترکیه: آلمان از هر چیزی علیه ترکیه حمای

هشدار تشکلهای غیردولتی به دولت های آسیای میانه: سر

 

آمریکا تمام مراکز دیپلماتیک در ترکیه را تعطیل کرد

عملیات مشترک هلی بُرن نیروهای آمریکایی و عراقی در

ا

دشمن کجاست؟در درون یا برون از امت اسلامی؟

ماموران فرودگاه بروکسل مانع از سفر یک زن برقع‌پوش

بازگشت بعضی از جنگنده های روسی از سوریه

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز