b_0_0_0_10_images_470624_128.jpg

اساس نیوز :روز پنج شنبه نشست مشورتی وزرای خارجه شش کشور عربی، که از آن‌ها به عنوان اعضای احتمالی ائتلاف موسوم به ناتوی عربی یاد می‌شود، در اردن برگزار شد. منابع آگاه می‌گویند مسئله مقابله با ایران یکی از محور‌های نشست بوده است.

روز چهارشنبه وزرای خارجه کشور‌های عربستان، امارات، مصر، کویت و بحرین به اردن رفتند و با ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، دیدار کردند. پادشاه در این دیدار بر اهمیت هماهنگی میان کشور‌های عربی در قبال مسائل و بحران‌های منطقه تاکید کرده است.
پس از دیدار با ملک عبدالله، وزرای خارجه عربی به همراه همتای اردنی، یک نشست مشورتی برگزار کردند که طبق برخی گزارش‌ها ایران یکی از موضوعات اصلی آن بود. یک منبع دیپلماتیک به خبرگزاری اردنی «بترا» گفته نشست وزرای خارجه مسائل مختلف و نیز هماهنگی مواضع در خصوص مسائل منطقه را مورد بررسی قرار داد. این منبع جزئیات دیگری ارائه نکرد.
نشست یادشده پشت در‌های بسته برگزار شده و فقط چند دقیقه به عکاسان فرصت داده شد که تصاویری تهیه کنند. مقامات اردنی جزئیاتی درباره محور‌های نشست بیان نکرده‌اند. سفیان القضاه، سخنگوی وزارت خارجه اردن گفته وزرای خارجه روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای را بررسی و درباره نحوه تعامل با این تحولات تبادل نظر خواهند کرد. برخلاف رویه‌های معمول، پس از این نشست بیانیه‌ای صادر نشد.
برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که کشور‌های عربی تصمیم گرفته‌اند قبل از اینکه در پروژه‌های دولت ترامپ درگیر بشوند، برنامه واحدی برای خود تدارک کنند. روزنامه رأی الیوم، از قول منابع آگاه، تصریح کرد اولین موضوعی که ممکن است در نشست وزرای خارجه عرب بررسی شود، ناتوی عربی است. این کشور‌ها راه‌های هماهنگ‌سازی تلاش‌ها در این زمینه را بررسی می‌کنند.

مطالب مرتبط:

صهیونیست ها نوزاد هفت ماهه را شهید کردند

دستگیری ۵ نفر در ترکیه در ارتباط با هک شبکه الجزیر

دنیای اسلام و اولویت های اساسی جامعه اسلامی

ماموستا عرفان احمدی: نگاه صرفا عقیدتی و فقهی به تف

وقوع انفجار شدید در کابل

تظاهرات علیه ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا

القاعده اعراب را علیه نیروهای کُرد سوریه می شوراند

ا

بند کفش یک زن آمریکایی مانع ورود وی به محل اقامت ت

فتح الله گولن از پیروان خود خواست به فراری ها پناه

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز