b_0_0_0_10_images_470624_128.jpg

اساس نیوز :روز پنج شنبه نشست مشورتی وزرای خارجه شش کشور عربی، که از آن‌ها به عنوان اعضای احتمالی ائتلاف موسوم به ناتوی عربی یاد می‌شود، در اردن برگزار شد. منابع آگاه می‌گویند مسئله مقابله با ایران یکی از محور‌های نشست بوده است.

روز چهارشنبه وزرای خارجه کشور‌های عربستان، امارات، مصر، کویت و بحرین به اردن رفتند و با ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، دیدار کردند. پادشاه در این دیدار بر اهمیت هماهنگی میان کشور‌های عربی در قبال مسائل و بحران‌های منطقه تاکید کرده است.
پس از دیدار با ملک عبدالله، وزرای خارجه عربی به همراه همتای اردنی، یک نشست مشورتی برگزار کردند که طبق برخی گزارش‌ها ایران یکی از موضوعات اصلی آن بود. یک منبع دیپلماتیک به خبرگزاری اردنی «بترا» گفته نشست وزرای خارجه مسائل مختلف و نیز هماهنگی مواضع در خصوص مسائل منطقه را مورد بررسی قرار داد. این منبع جزئیات دیگری ارائه نکرد.
نشست یادشده پشت در‌های بسته برگزار شده و فقط چند دقیقه به عکاسان فرصت داده شد که تصاویری تهیه کنند. مقامات اردنی جزئیاتی درباره محور‌های نشست بیان نکرده‌اند. سفیان القضاه، سخنگوی وزارت خارجه اردن گفته وزرای خارجه روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای را بررسی و درباره نحوه تعامل با این تحولات تبادل نظر خواهند کرد. برخلاف رویه‌های معمول، پس از این نشست بیانیه‌ای صادر نشد.
برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که کشور‌های عربی تصمیم گرفته‌اند قبل از اینکه در پروژه‌های دولت ترامپ درگیر بشوند، برنامه واحدی برای خود تدارک کنند. روزنامه رأی الیوم، از قول منابع آگاه، تصریح کرد اولین موضوعی که ممکن است در نشست وزرای خارجه عرب بررسی شود، ناتوی عربی است. این کشور‌ها راه‌های هماهنگ‌سازی تلاش‌ها در این زمینه را بررسی می‌کنند.

مطالب مرتبط:

قوانین سخت روزه‌داری در چین

نماینده مجلس ایران: از انتقال آب دریای خزر پرهیز ش

 

ادعای معجزه مجسمه حضرت مریم و نقاشی حضرت عیسی(ع) د

داود اوغلو: پاسخ شدیدی به کردها می‎دهیم

چرا فهم و تفسير قرآن منحصر به علما است؟

۸ مامور مرزبانی در حمله اشرار مسلح به شهادت رسیدند

فرار داعشی‌ها به دلیل کاهش دستمزد!

مفتی حنفی:انقلاب اسلامی عدالت و آبادانی را در جامع

شلومو الیاهو خاخام صهیونیست: بستنی خوردن یا آب خور

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات