b_0_0_0_10_images_88454646654.jpg

اساس نیوز :عربستان احتمالا یک برنامه موشکی پنهان دارد و خود را برای آزمایش موشک بالستیک آماده می‌کند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس با انتشار تصاویر ماهواره‌ای از منطقه‌ای واقع در مرکز عربستان سعودی می‌نویسد کارشناسان بر این باورند که تصاویر به دست آمده «به طور قطع» مربوط به یک پروژه موشکی در این کشور است.

به گفته این کارشناسان، دولت ریاض در حالی که منتقد برنامه موشکی ایران است، به نظر می‌رسد که خودش هم به دنبال اجرای یک برنامه موشکی مشابه است. محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سال گذشته گفته بود اگر ایران به سلاح هسته‌ای مجهز شود، دولت سعودی نیز در ساخت تسلیحات هسته‌ای تردید نخواهد کرد. موشک‌های بالستیک قادرند کلاهک‌های اتمی را به اهدافی تا فاصله هزاران کیلومتری برسانند.

در تصاویر مورد استناد آسوشیتدپرس یک پایگاه نظامی در عمق خاک عربستان دیده می‌شود که گویا در آن موشک‌های بالستیک آزمایش و «احتمالا» تولید می‌شوند.

هنوز مقام‌های سعودی و سفارت عربستان در واشنگتن به این خبر واکنشی نشان نداده و اطلاعاتی در اختیار آسوشیتدپرس نگذاشته‌اند.

یکی از کارشناسانی که تصاویر ماهواره‌ای به دست آمده از سایت موشکی عربستان را بررسی کرده در گفتگو با آسوشیتدپرس برنامه موشکی حکومت سعودی را «نگران‌کننده» خوانده و گفته است: «جاه‌طلبی‌های موشکی دولت ریاض را نباید دست کم گرفت».

این تصاویر از منطقه‌ای در نزدیکی شهر الدوادمی واقع در ۲۳۰ کیلومتری غرب ریاض دو روز پیش در روزنامه واشنگتن‌پست منتشر شد، اما نخستین بار هفته‌نامه نظامی «جینز دیفنس» در سال ۲۰۱۳ آن را افشا کرده بود. این هفته‌نامه در آن زمان نوشته بود که دو سکوی پرتاب موشکی در این پایگاه که عربستان آنها را از چین خریده است، به سوی ایران و اسرائیل نشانه‌گیری شده‌اند.

 

مطالب مرتبط:

داعش برای اولین بار دولت چین را تهدید کرد

لاوروف احتمال حمله هوایی سوریه به کاروان کمک های ا

احتمال رویارویی آمریکا و روسیه در خاک سوریه

سه شرط روسیه برای بخشیدن ترکیه

پرواز جنگنده - بمب افکن های رژیم صهیونیستی در آسما

برادر امیر قطر ولیعهد عربستان را به ابوجهل تشبیه ک

شاهزاده سعودی ؛ سرنگونی محمد بن‌سلمان حتمی است فقط

تصاویر فلوجه پس از آزادی از دست داعش

در ۳ ماه گذشته، ۱۵۸ نفر در عمان مسلمان شده‌اند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز