b_0_0_0_10_images_126016517_166761916cbcaf.jpg

اساس نیوز :رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با یادآوری توسعه حوزه های علمیه و مساجد اهل سنت پس از پیروزی انقلاب در سراسر میهن اسلامی، گفت : اکنون 1600 مسجد اهل سنت در استان گلستان وجود دارد.

حجت الاسلام علی خیرخواه امروز سه شنبه در نشست خبری تبیین دستاوردهای چهل ‌ساله انقلاب اسلامی در حوزه مناطق قومی و مرزی استان گلستان اظهار داشت: 107مدرسه علوم دینی اهل سنت ویژه مردان و 6 مدرسه علوم دینی اهل سنت زنان در استان مشغول فعال هستند و در مجموع مساجد و مراکز دینی تسنن در منطقه رو به افزایش است.
رییس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور افزود: در استان گلستان 30 نماز جمعه در شهرها و 40 نماز جمعه روستایی توسط اهل سنت برگزار می شود و یک هزار و 750 نفر روحانی مسوولیت برپایی نماز در این مساجد را بر عهده دارند.
خیرخواه ادامه داد: مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 40 برنامه فرهنگی، آموزشی و سیاسی با همکاری کانون های مساجد در قالب کاروان محافل انس با قرآن برگزار خواهد کرد.
وی اظهار داشت: استحکام انقلاب چهل ساله اسلامی ایران نشانه شکست توطئه های دشمن و عجز و ناتوانی آنها از وارد کردن آسیب به این درخت تناور است.

منبع:ایرنا

مطالب مرتبط:

فعالیت های شبکه کلمه باز هم متوقف شد!

رئیس پارلمان ترکیه خواهان وضع قانون اساسی دینی شد

ملکه زیبایی روسی مسلمان شد و با پادشاه مالزی ازدوا

تظاهرکنندگان جای خالی نمایندگان مجلس عراق را پرکرد

مولانا خطیبی : جامعه اسلامی باید شناخت عمیق تری از

جنجال سلفی شاهزادگان سعودی

 

فرایند غیر هسته ای شدن شبه جزیره کره به خطر افتاده

اردوغان خواستار محاکمه بشار اسد شد

قطر نظر رسمی خود درباره درخواست‌های عربستان و متحد

دیدگاه‌ها   
رسول
0 #1 رسول 1397-11-03 14:29
با این همه خدمات نظام به اهل سنت وازادی مذهبی متاسفانه اهل سنت نمک میخورند ونمکدان میشکنند مثلا همین سایت گویا سایت کشورترکیه و سعودیه
خبرهای این دو کشور بازنشر میشه
اساس نیوز : اهل سنت قدر خدمات و الطاف نظام را می دانند .اما حق بدهید که به عنوان بخشی از شهروندان این مرز و بوم انتظار داشته باشند در مناصب ملی فرصت های برابر خدمت به آنها هم داده شود.
نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز