b_0_0_0_10_images_126016517_166761916cbcaf.jpg

اساس نیوز :رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با یادآوری توسعه حوزه های علمیه و مساجد اهل سنت پس از پیروزی انقلاب در سراسر میهن اسلامی، گفت : اکنون 1600 مسجد اهل سنت در استان گلستان وجود دارد.

حجت الاسلام علی خیرخواه امروز سه شنبه در نشست خبری تبیین دستاوردهای چهل ‌ساله انقلاب اسلامی در حوزه مناطق قومی و مرزی استان گلستان اظهار داشت: 107مدرسه علوم دینی اهل سنت ویژه مردان و 6 مدرسه علوم دینی اهل سنت زنان در استان مشغول فعال هستند و در مجموع مساجد و مراکز دینی تسنن در منطقه رو به افزایش است.
رییس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور افزود: در استان گلستان 30 نماز جمعه در شهرها و 40 نماز جمعه روستایی توسط اهل سنت برگزار می شود و یک هزار و 750 نفر روحانی مسوولیت برپایی نماز در این مساجد را بر عهده دارند.
خیرخواه ادامه داد: مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 40 برنامه فرهنگی، آموزشی و سیاسی با همکاری کانون های مساجد در قالب کاروان محافل انس با قرآن برگزار خواهد کرد.
وی اظهار داشت: استحکام انقلاب چهل ساله اسلامی ایران نشانه شکست توطئه های دشمن و عجز و ناتوانی آنها از وارد کردن آسیب به این درخت تناور است.

منبع:ایرنا

مطالب مرتبط:

ایده نیوزیلندی ها برای دور زدن ممنوعیت استفاده از

مولوی رحیمدادی:حج از عبادات بزرگ اسلامی است

 

افزایش شمار قربانیان حمله انتحاری در افغانستان

استقبال سازمان ملل از پیشنهاد ترکیه درباره مسلمانا

دهها شبکه و روزنامه‌ در ترکیه بسته شد

ترکیه تصمیم برگزاری همه پرسی در استان کرکوک را محک

 

جامعه اهل سنت انگیزه بالایی برای مشارکت در پیشرفت

حضرت مولانا مطهری:گناهانی که امروزه انجام می گیرد

راز ناپديد شدن همسر رهبر کرۀ شمالي

ا

دیدگاه‌ها   
رسول
0 #1 رسول 1397-11-03 14:29
با این همه خدمات نظام به اهل سنت وازادی مذهبی متاسفانه اهل سنت نمک میخورند ونمکدان میشکنند مثلا همین سایت گویا سایت کشورترکیه و سعودیه
خبرهای این دو کشور بازنشر میشه
اساس نیوز : اهل سنت قدر خدمات و الطاف نظام را می دانند .اما حق بدهید که به عنوان بخشی از شهروندان این مرز و بوم انتظار داشته باشند در مناصب ملی فرصت های برابر خدمت به آنها هم داده شود.
نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات