b_0_0_0_10_images_119554190_155521440feeed.jpg

اساس نیوز :یک منبع آگاه امنیتی در استان «الانبار» عراق، از قصد نیروهای آمریکایی برای احداث چهار پایگاه نظامی ثابت و جدید در مناطق مختلف شهرهای این استان خبر داد و تاکید کرد که این پایگاه‌ها به تجهیزات نظامی پیشرفته‌ای مجهز خواهند بود.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومة» تاکید کرد که نیروهای آمریکایی هنوز انگیزه و هدف اصلی از احداث این پایگاه‌ها را اعلام نکرده‌اند. در صورت احداث این چهار پایگاه جدید، شمار پایگاه‌های نظامی آمریکایی در الانبار به نه عدد می‌رسد.

این منبع تاکید کرد که پیشنهاد شده این پایگاه‌ها در «پادگان طارق» در فلوجه، پایگاه «سن الذیب» در شمال ناحیه «البغدادی»، «الخسفه» در شهرستان «حدیثه» و فرودگاه «ژنو» واقع در مرزهای شهرستان «رواه» و «بیجی» در غرب شهر الرمادی احداث شود.

وی افزود که فرماندهان ناظر بر پرونده امنیتی در الانبار نیز این مسئله را رد یا تأیید نکرده‌اند زیرا کلیه توافق‌های مربوط به احداث این پایگاه‌ها با دولت مرکزی عراق صورت گرفته است. در حالی که بغداد از توانمندی امنیتی لازم برای تأمین امنیت و حفظ مناطق آزادشده از دست داعش؛ برخوردار است. اما نیروهای آمریکایی همچنان در طول نوار مرزی مشترک میان سوریه و عراق مستقرند.

مطالب مرتبط:

مهلت 72 ساعته ارتش عراق به مردم رمادی

جان‌کری: اعلام امروز باعث منزوی شدن آمریکا از متحد

تیراندازی در مدرسه‌ای در ایالت فلوریدای آمریکا چند

پاسخ به سوالات شرعی روزه داری (بخش دوم)

ب

داعش دستور داد تا در مناطق تحت کنترل از واحد پولی‌

هرگونه تخریب و سیاه نمایی کاندیداها، به کام دشمنان

مسعود بارزانی رسما از قدرت کناره گیری کرد

علی آخوند آرخی خطرات شبکه های ماهواره ای بر جوانان

طرح تقسیم قدس با همراهی کشورهای عربی فاش شد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز