b_0_0_0_10_images_63563222423.jpg

اساس نیوز:رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه می‌گوید حرف‌های جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در خصوص عملیات نظامی ترکیه در سوریه را نمی‌پذیرد.

رئيس جمهوری ترکیه روز سه‌شنبه ۸ ژانویه همزمان با سفر جان بولتون به ترکیه گفت کشورش به زودی برای از بین بردن گروه‌هایی که آنها را «تروریست‌هایی» در قلمرو سوریه خوانده است، اقدام خواهد کرد.

اردوغان در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت: «صداهای مختلفی از دولت امریکا می شنویم برای ما حرف ترامپ ملاک و مرجع است.»

جان بولتون که در حال حاضر در ترکیه به سر می‌برد تا با مقامات این کشور در خصوص وضعیت مناطق شمالی سوریه پس از خروج آمریکا از سوریه گفتگو کند، روز دوشنبه در اسرائيل گفته بود شبه نظامیان کرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه از حمایت واشنگتن برخوردارند.

اما رسانه‌های ترکیه اعلام کردند آقای اردوغان، جان بولتون را به حضور نمی‌پذیرد.

رئیس جمهور ترکیه با ادعای اینکه این کشور در عملیات سپر فرات سه هزار تروریست داعشی را از پای درآورده است، اظهار داشت: «بولتون مرتکب یک اشتباه بزرگ شده است. در این زمینه نمی‌توانیم خوشبین باشیم. به کسانی که در داخل کریدور تروریستی سوریه قرار دارند، پاسخ خواهیم داد.»

اردوغان افزود: «طی توافقی که با ایران و روسیه انجام دادیم جلو بحران جدیدی در ادلب را گرفتیم. به زودی عملیات جدیدی برای نابودی تمام گروه‌های تروریستی در سوریه را آغاز خواهیم کرد.»

منبع:یورو نیوز

مطالب مرتبط:

مودت ورحمت اصل واساس اسلام

مسلمانان هدف بیشترین جرایم ناشی از تنفر در کانادا

 

وضعیت نگران کننده وهابیت درقرقیزستان

افندی نیکوش: تحصیل علم و آگاهی از دین بر هر مسلمان

تلاش مسلمانان «مانیتوبا» برای مقابله با تعصب و نفر

خانواده حجاج با برخی رسومات غلط عبادت حج را زیر سو

تبعیض علیه مسلمانان در بازار کار آلمان

ساخت مسجد مجهز به انرژی خورشیدی در کامبوج

دیدار فرمانده الحشد الشعبی با شخصیت های برجسته سنی

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات