b_0_0_0_10_images_13363565.jpg

اساس نیوز :مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که به اسرائیل سفر کرده است با اعلام مشروط بودن تصمیم خروج نظامیان آمریکایی از سوریه که پس از گفتگوی تلفنی اخیر میان روسای جمهوری آمریکا و ترکیه رسانه ای شد، تصریح کرد که کشورش برای اجرایی کردن فرمان عقب نشینی از سوریه خواهان تدابیر و تضمین های ویژه امنیتی است.

بولتون که با خبرنگاران گفتگو می کرد در ادامه با اشاره به حضور نظامیان گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش که محور اصلی نگرانی های واشنگتن در سوریه را تشکیل می دهند، یادآور شد که آقای ترامپ «خواهان انهدام کامل داعش» است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پاسخ به سوالی در باره خروج نظامیان آمریکایی از سوریه گفت برای اجرایی شدن این تصمیم ترکیه باید در خصوص عدم حمله به متحدان کرد ایالات متحده تضمین بدهد.

جان بولتون در جریان سفر چهار روزه خود به اسرائیل و ترکیه خاطرنشان کرد که در مذاکرات آتی با مقام های آنکارا و گفتگو با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه بر مسئله حفاظت از کردها تاکید خواهد کرد.

بولتون همچنین یادآور شد: «اقدام نظامی ترک ها در سوریه بایست کاملا با هماهمنگی و موافقت آمریکا صورت گیرد تا از یک سو امنیت نیروهای ما تامین شود و از سوی دیگر خواست رئیس جمهور ترامپ برای حفاظت از اپوزیسیون و نیروهایی که در کنار ما در سوریه می جنگند برآورده شود.»

مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قرار است در ادامه این سفر روز دوشنبه وارد ترکیه شود و با مقامات این کشور در باره تحولات سوریه دیدار و گفتگو کند.

مطالب مرتبط:

مردم حامی فعالیت های توسعه ای دولت در سیستان و بلو

كودکان مسلمان هامبورگ به خدا نامه می‌نویسند

 

داعش دو نفر را به اتهام جادوگری گردن زد!

 

مولانا عبدالحمید: تمام ایرانی‌ها باید از حقوق مسا

تاکید وزیر خارجه ایران بر استفاده از همه ظرفیت های

ویکی‌لیکس اسناد جدیدی از جاسوسی «سیا» در فضای مجاز

اعتراض اهالی «میشیگان» به اسلام ستیزی در رسانه ها

 

عادل الجبیر از آلمان خواست که مانند توپ فوتبال با

رؤیت بشقاب پرنده در آسمان استانبول (ترکیه)

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات