b_0_0_0_10_images_13363565.jpg

اساس نیوز :مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که به اسرائیل سفر کرده است با اعلام مشروط بودن تصمیم خروج نظامیان آمریکایی از سوریه که پس از گفتگوی تلفنی اخیر میان روسای جمهوری آمریکا و ترکیه رسانه ای شد، تصریح کرد که کشورش برای اجرایی کردن فرمان عقب نشینی از سوریه خواهان تدابیر و تضمین های ویژه امنیتی است.

بولتون که با خبرنگاران گفتگو می کرد در ادامه با اشاره به حضور نظامیان گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش که محور اصلی نگرانی های واشنگتن در سوریه را تشکیل می دهند، یادآور شد که آقای ترامپ «خواهان انهدام کامل داعش» است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پاسخ به سوالی در باره خروج نظامیان آمریکایی از سوریه گفت برای اجرایی شدن این تصمیم ترکیه باید در خصوص عدم حمله به متحدان کرد ایالات متحده تضمین بدهد.

جان بولتون در جریان سفر چهار روزه خود به اسرائیل و ترکیه خاطرنشان کرد که در مذاکرات آتی با مقام های آنکارا و گفتگو با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه بر مسئله حفاظت از کردها تاکید خواهد کرد.

بولتون همچنین یادآور شد: «اقدام نظامی ترک ها در سوریه بایست کاملا با هماهمنگی و موافقت آمریکا صورت گیرد تا از یک سو امنیت نیروهای ما تامین شود و از سوی دیگر خواست رئیس جمهور ترامپ برای حفاظت از اپوزیسیون و نیروهایی که در کنار ما در سوریه می جنگند برآورده شود.»

مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قرار است در ادامه این سفر روز دوشنبه وارد ترکیه شود و با مقامات این کشور در باره تحولات سوریه دیدار و گفتگو کند.

مطالب مرتبط:

کشته‌ شدن 20 روزنامه‌ نگار عراقی در سال 2016

ا

دعوتگران بی حجابی /بخش دوم

اوحدی: سعودی‌ها بیش از هزار پیکر را دفن کرده‌اند

امام جماعت مسجد محمدیه شهر هرات ترور شد

راه اندازی کمپین اهدای خون توسط مسلمانان روسیه

داعش بانک هایش را در نینوا خالی کرد

خبرهای ضد و نقیض درباره کارگران ربوده شده سوری

امریکا،روسیه،فرانسه بی صبرانه منتظر حمله به شهرادل

داعش 2 عراقی را کشته و 7 نفر را ربود

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز