b_0_0_0_10_images_635665644.jpg

اساس نیوز :گروه طالبان که چندی است مذاکرات صلح با دولت مرکزی در افغانستان را با میانجی گری آمریکا از سر گرفته مدعی است که در صورت بازگشت به کابل رویکردی متفاوت از زمان زمامداری در دهه نود میلادی را از خود به نمایش خواهد گذاشت.

این در حالی است که برخی نقاط تاریک باقی مانده از زمان حکومت طالبان در افغانستان نظیر ممنوعیت موسیقی، منع تحصیل و آموزش برای دختران و اعدام های عمومی در استادیوم های کابل هنوز از ذهن و روان ساکنان این کشور پاک نشده است.

گفتگوهای صلح با گروه طالبان در حالی از هفته های اخیر از سر گرفته شده است که واشنگتن در تصمیمی رسما تایید نشده اعلام کرده است که قصد دارد نیمی از نیروهای نظامی خود را از این کشور خارج کند.

این تصمیم همزمان با دیدار زلمی خلیل زاد، فرستاده آمریکا در امور افغانستان رسانه ای شد و استقبال غیر رسمی گروه طالبان را به همراه داشت.

طالبان که همواره خروج نیروهای خارجی را به عنوان پیش شرطی اساسی برای گفتگوهای صلح مطرح کرده اند روز پنجشنبه بار دیگر آمریکا را تهدید کردند که در صورت ادامه حضور نظامی در افغانستان سرنوشتی مشابه آنچه بر سر شوروی آمد، در انتظارش خواهد بود.

این درحالیست که یکی از فرماندهان ارشد طالبان پیشتر در پی رسانه ای شدن تصمیم واشنگتن برای کاهش نیروهای نظامی در افغانستان ضمن استقبال از این تصمیم آنرا «راضی کننده» توصیف کرده بود.

یورو نیوز

مطالب مرتبط:

دیدار رئیس هیئت اعزامی اتحادیه اروپا با رئیس جمه

جان بولتون خواستار سرنگونی حکومت کره شمالی

فرزند بی نظیر بوتو: پرویز مشرف در ماجرای ترور مادر

اعلام رتبه بندی جدید قدرتهای جهانی/ ایران مدعی جدی

گفتگوی تلفنی وزیرخارجه ترکیه با همتای آمریکایی خود

فراخوان سازمان ملل (یونیسف) برای جمع آوری کمک برای

پنتاگون طرح مبارزه با داعش را به کاخ سفید ارائه کر

 

مشارکت اسرائیل در مانورهای اروپایی ناتو برای نخستی

به آتش کشیده شدن 23 اتومبیل در استانبول

ا

دیدگاه‌ها   
حسن مراد
0 #1 حسن مراد 1397-10-08 15:40
به همین خیال باشید.
مگر مردم افغانستان مرده باشند طالیب ها به کابل برگردند
حسن مراد کابل
نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز