b_0_0_0_10_images_977508_137.jpg

اساس نیوز :فرماندهی نیروهای دموکراتیک سوریه با صدور بیانیه ای اعلام کرد، این نیروها از شهر منبج واقع در شمال شرق سوریه عقب نشینی می کنند و از دولت سوریه می خواهند با حضور در این مناطق، حمایت لازم را از این نیروها در برابر حمله احتمالی ترکیه به عمل آورد.

در ادامه این بیانیه آمده است: در سایه تهدیدات پی در پی ترکیه در خصوص لشکرکشی به مناطق شمالی سوریه و ویران کردن این مناطق و بیرون راندن ساکنان آنها مانند آنچه در جرابلس، اعزاز، الباب و عفرین صورت گرفت ما اعلام می کنیم، بعد از عقب نشینی از منبج همه تلاش خود را برای مبارزه با داعش در شرق فرات و دیگر مناطق به کار می گیریم.

در این بیانیه تأکید شده است: از همین روی، از نظام سوریه می خواهیم تا نیروهای مسلح خود را برای تحویل گرفتن این مناطق اعزام کرده و اقدامات لازم برای حمایت منبج در برابر تهدیدات ترکیه اتخاذ کند.

در این بیانیه تأکید شده است، یگان‌های مدافع خلق خود را از لحاظ سرزمینی، مرزی و مردمی به حکومت سوریه وابسته می‌دانند.

رئیس‌جمهوری ترکیه در مورد عملیات شرق فرات با بیان این که دولت سوریه در منبج جنگ روانی آغاز کرده است، اعلام کرد: تنها هدف ما دادن درس عبرت به «یگان‌های مدافع خلق» است و در این زمینه بسیار مصمم هستیم.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه امروز (جمعه) اظهار کرد: به تمامی طرف‌ها نسبت به دوری از اظهارات و اعمال تحریک آمیزی که ممکن است منطقه را بی‌ثبات‌تر سازند، هشدار می‌دهیم.

سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن استقبال از ورود نیروهای سوری به شهر منبج، آن را گامی جدید برای حل بحران در این کشور خواند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به ورود نیروهای سوری به شهر منبج اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر لزوم احترام به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه، برافراشته شدن پرچم ملی سوریه در شهر منبج را گامی مهم در تثبیت حاکمیت دولت قانونی سوریه بر سراسر خاک این کشور و قدمی تازه برای حل بحران در این کشور می داند و از آن استقبال می کند.

 

مطالب مرتبط:

داعش دست پرورده آمریکا

عذرخواهي يکي از علماي تونس از ملت عراق و سوريه

پرده کعبه سه متر بالا می‌رود

ترکیه در مرز ایران و ارمنستان دیوار می‌سازد

ا

رهبر گروه جدایی‌طلب اتا بازداشت شد

شیخ قیطولی :حرکت در مسیر مکتب پبامبرمان راهکار حل

استرالیا خواستار بازگرداندن مظنون داعش از ترکیه شد

ا

علمای اهل سنت اسرائیل را دشمن اصلی دنیای اسلام دان

آشنایی با مدرسه دینی اهل سنت بندر عباس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات