b_300_300_16777215_10_images_542094_500.jpg

اساس نیوز :حسین فودازی، صبح چهارشنبه در سومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی و سیزدهمین کنگره سالیانه کلینیکال انکولوژی ایران که همزمان با برنامه پرستاری و کنگره کارشناسان رادیوتراپی در هتل المپیک تهران، افزود: افراد می‌توانند با استفاده از مصرف غذاهای سالم، تحرک بدنی و ورزش تا حدود زیادی از بروز این بیماری در خود پیشگیری کنند.

وی اظهارداشت: در این کنگره جدیدترین مباحث مربوط به تشخیص و درمان سرطان با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته داخل و خارج از کشور ارائه و مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

فودازی گفت: بر اساس آخرین آمارها سالانه حدود ۹۵ تا ۱۰۰ هزار نفر مورد جدید ابتلا به سرطان در کشور داریم و بعد از بیماری‌های قلبی و عروقی سرطان‌ها دومین عامل مرگ و میر در کشور هستند.

وی افزود: سالانه ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر به دلیل سرطان جان خود را از دست می‌دهند و در حال حاضر ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار نفر مبتلا به سرطان بوده که یا درمان شده و یا بیماری‌ آنها تازه تشخیص داده شده است.

دبیر انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی تا ۱۵ سال دیگر میزان بروز موارد جدید ابتلا به سرطان در ایران به دو برابر خواهد رسید که این افزایش به دو دلیل بالا رفتن هرم سنی جمعیت در کشور از جوان به سمت میانسالگی و مجموعه مشکلات ناشی از آلودگی های زیست‌محیطی، تغذیه و سبک زندگی ناسالم سبب این افزایش موارد جدید سرطان خواهد شد. بنابراین افراد می‌توانند با استفاده از مصرف غذاهای سالم، تحرک بدنی و ورزش تا حدود زیادی از بروز این بیماری در خود پیشگیری کنند.

فودازی گفت: افراد در صورت مواجه با هرگونه توده قابل لمس در بدن و یا خونریزی در مدفوع همچنین کاهش وزن شدید ویا سرفه های که بیش از دو هفته به طول انجامیده،حتماً به پزشک مراجعه کرده و پیگیری‌های لازم را انجام دهند چرا که سرطان بیماری بوده که در صورت تشخیص به موقع و زودهنگام می‌توان تا حدود زیادی آن را کنترل و درمان کرد.

سومین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی و سیزدهمین کنگره سالیانه کلینیکال آنکولوژی تا ۳۰ آذر ۹۷ در هتل المپیک در حال برگزاری است.

 

مطالب مرتبط:

ملاک های همسر شایسته در آیات قرآن

وزیر کشور تاجیکستان: حضور ۱۰ هزار شبه نظامی در مرز

ماموستا دمامه دستکاری در کنتورهای گاز را بر خلاف آ

بزرگترین شرکت نفت و گاز روسیه از ایران می رود!

جنگنده های ترکیه مقرهای داعش رادر شمال سوریه بمبار

ا

انتصاب یک زن بعنوان معاون وزیر امور دیانت در ترکیه

هشدار ترامپ درباره حمله احتمالی ارتش سوریه به ادلب

فرانسه به دنبال تصاحب جایگاه انگلیس در ناتو است

ا

پولدارترین نامزد انتخابات ریاست جمهوری/ اطلاعات در

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز