b_0_0_0_10_images_20181210120414323.jpg

اساس نیوز :مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، اشتغال نیروهای بومی عسلویه را جزو اولویت‎های اصلی این سازمان دانست و بر لزوم تمرکز بر بخش خدمات به عنوان حلقه گمشده اشتغال تاکید کرد.

به گزارش اساس نیوز از پایگاه اطلاع رسانی شانا، سید پیروز موسوی دیروز (یکشنبه، 18 آذرماه) در نشست با شورای روحانیت اهل سنت شهرستان عسلویه، با بیان این‎که بکارگیری نیروهای بومی عسلویه در شرکت‎های مستقر منطقه رصد و راستی‎آزمایی می‎شود، گفت: بر توسعه اشتغال در عسلویه، نخل تقی، بیدخون و دیگر مناطق و روستاهای این شهرستان متمرکز هستیم.
وی افزود: امنیت تاسیسات صنعت نفت از سوی جوانان منطقه و خانواده‎های آنان تامین می‎شود، بنابراین جوانان این منطقه نباید دغدغه‎ اشتغال داشته باشند.
موسوی تمرکز بر بخش خدمات را حلقه گمشده اشتغال در منطقه دانست و اظهار کرد: برنامه‎هایی درآموزش‎های فنی و مهارت‎آموزی در حال تدوین است که تمرکز اصلی آن اشتغال و کارآفرینی در خدمات است زیرا این بخش، افزون بر گردش مالی چشمگیر از ظرفیت بالایی در توسعه اشتغال منطقه برخودار است.
مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس با اشاره به بکارگیری 60 نفر از جوانان عسلویه در شرکت پتروشیمی بوشهر، پالایشگاه‎های مجتمع گاز پارس جنوبی (فازهای 18-17 و 21-20) و شرکت اویکو گفت: همه تلاش ما این است که در موضوع بکارگیری نیروهای بومی عسلویه تحول ایجاد کنیم. به مدیر کار و خدمات اشتغال نیز اعلام کرده‎ام که شهرستان عسلویه در اولویت معرفی نیروهای کار به شرکت‎ها باشد زیرا امنیت و توسعه منطقه در توجه و همراهی مردم این منطقه با صنعت نفت است.
در ادامه شیخ ابراهیم محمدی، امام جمعه اهل سنت عسلویه و از اعضای شورای روحانیت شهرستان نیز گفت: خوشبختانه این منطقه از لحاظ امنیت در موقعیت بسیار ممتازی است و این امر جز با همراهی مردم میسر نبوده است؛ امیدواریم دغدغه‎ مردم در موضوع اشتغال نیز بیش از پیش مورد توجه مسئولان صنعت نفت باشد.
وی تاکید کرد: دیدگاه‎ها و دغدغه‎های مسئولان صنعت نفت با مردم عسلویه بسیار نزدیک است و امیدواریم با اطلاع‎رسانی به موقع در این زمینه، پاسخگوی مطالبات مردم باشیم.

اساس نیوز : عدم بکارگیری بهینه نیروهای بومی در تاسیسات مختلف منطقه عسلویه در ماه های اخیر به محل اعتراض علما و نمانیدگان مردم در مجلس تبدیل شده است.امید که این اقدام صورت پذیرفته و سنت ناحسنه استفاده از کارگران مهاجر در مناطق مرزی اصلاح گردد.

 

مطالب مرتبط:

۲۶ هزار بازداشتی در مصر طی ۱۸ ماه گذشته

وکیل طرفدار شهرک‌سازی سفیر آمریکا در اسرائیل شد

رئیس جمهور سفرم به سیستان و بلوچستان برای وفای به

سیمای زشت حاشیه نشینی در کنار منطقه آزاد چابهار

دین و راهکار حفظ آن در برابر فتنه های روزگار

توهین مجری شبکه فاکس نیوز به مسلمانان

آلمان حجاب کامل چهره در اماکن عمومی را ممنوع می‌ک

ا

داعش برای « جنگ خیابانی » در رقه سوریه به حالت آما

ا

اقوال سلف و برخی از علمای اهل سنت درباره تکفیر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز