b_0_0_0_10_images_656666566.jpg

اساس نیوز :برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز دوشنبه از کشورهای اروپایی خواست تا تهران را به دلیل برنامه موشکی‌اش مجازات کند.

هوک در سخنان خود بار دیگر ایران را یک «تهدید جدی و رو به رشد» برای جهان خواند و گفت که واشنگتن انتظار دارد تا اروپا مجازات‌هایی علیه تهران در نظر بگیرد. وی که برای شرکت در نشست ناتو در راه سفر به بروکسل بود به خبرنگاران گفت که «فشار حداکثری» واشنگتن علیه تهران با همراهی اروپایی‌ها «موثرتر خواهد بود.»

وی با بیان اینکه «پیشرفت‌هایی در راه فشار به ایران» حاصل شده گفت که در آینده‌ای نزدیک با مقامات اروپایی برای تحریم افراد و شرکت‌هایی که «برنامه هسته‌ای ایران را تسهیل» می‌کنند، مذاکره خواهد کرد. آقای هوک همچنین از «تمام کشورها» خواست تا ایران را «مجازات» کنند

پیش از این مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا گفته بود که ایران «با موفقیت» موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای را آزمایش کرده است.

همزمان آنژ وندر مول، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه نیز روز دوشنبه آزمایش موشکی ایران را اقدامی «تحریک آمیز» خواند و آن را مغایر با «قطعنامه ۲۲۳۱» سازمان ملل متحد دانست.

در مقابل سخنگوی وزارت امور خارجه ایران برنامه موشکی تهران را برنامه‌ای «دفاعی» خواند و گفت که آزمایش‌‌های موشکی تهران ناقض قطعنامه‌‌های شورای امنیت نیست.

 

مطالب مرتبط:

یونیسف به دنبال درج نام اسرائیل در لیست گروه های ت

انتشار تصاویری از دستگیری نیروهای داعش در روسیه

کندی روند صلح در فیلیپین موقعیت داعش در این کشور ر

ا

مولوی خوش دوست:اختلاف و چنددستگی دنیای اسلام هدف ع

 

دانشمند بودایی مسلمان شد

امدادرسانی جوانان مسلمان به سیل زدگان آمریکایی

124هزار "افغان" پارسال به صورت قانونی از کشور خار

پرواز جنگنده‎های ائتلاف امریکایی در آسمان سوریه مت

اعضای حزب اسلامی سلاح خود را زمین نمی‌گذارند

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز