b_0_0_0_10_images_698523355.jpg

اساس نیوز : دفتر صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در یمن در تازه ترین گزارش خود از این کشور اعلام کرد که 60 هزار دانش آموز یمنی در استان الحدیده از تحصیل باز ماندند.

در این گزارش آمده است که به دلیل جنگ و وقوع درگیری ها از هر 3 دانش آموز یمنی تنها یک نفر در استان الحدیده واقع در غرب این کشور توانسته به تحصیل خود ادامه دهد.

در بخش دیگر این گزارش گفته شده است که تنها یک چهارم معلمان در مدارس حضور دارند و بیش از دو سال است که حقوق اکثر معلمان پرداخت نشده و معلمان برای تامین ما یحتاج اولیه خود در دیگر مشاغل کار می کنند.

در این گزارش همچنین تصریح شده که یک سوم مدارس استان الحدیده به دلیل جنگ و وقوع درگیری‌ها بسته شده و به شماری زیادی از آن ها نیز در جریان در درگیری‌ها آسیب وارد شده و و برخی هم به عنوان پناهگاهی برای بی‌خانمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در گزارش مذکور همچنین آمده است که بیش از 2 میلیون کودک در سراسر کشور یمن به خدمات آموزشی دسترسی ندارند و یک پنجم مدارس به دلیل ادامه درگیری‌ها به حالت غیرقابل استفاده درآمده ویا کاملاً تخریب شده‌است.

لازم به ذکر است پیش تر گریت کاپلار، مدیر منطقه ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا ضمن نگرانی و ابراز تاسف از ادامه درگیری‌ها و خشونت ها در یمن، هشدار داده بود که این کشور به جهنمی برای کودکان یمنی تبدیل شده و علاوه بر درگیری های مسلحانه، سوءتغذیه و بیماری های قابل پیشگیری نیز بلای جان هزاران کودک یمنی شده است.

صلیب سرخ جهانی نیز اعلام کرد 22 میلیون از جمعیت 28 میلیونی یمن به کمک های انسانی نیاز دارند و افزون بر این تعداد روزانه فقط یک وعده غذایی دریافت می‌کنند.

سازمان بین‌المللی نجات کودکان (Save the Children) هم طی گزارشی اعلام کرد که احتمالا از زمان آغاز جنگ در یمن تاکنون 84 هزار و 700 کودک یمنی کمتر از 5 سال به دلایل قابل جلوگیری مرتبط با سوءتغذیه جان خود را از دست داده‌اند.

گفتنی است درگیری میان نیروهای دولتی یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی و شبه نظامیان حوثی از چهار سال پیش تاکنون در نقاط مختلف این کشور ادامه دارد و تاکنون باعث کشته شدن هزاران نفر شده است.

آناتولی

 

مطالب مرتبط:

داستان مسلمان شدن حضرت حویطب بن عبدالعزی (رضی الله

درخواست سازمان ملل از عربستان: ۹ فعال حقوق بشر را

ا

ترکیه و ایران باید میراث داران "عصر طلایی اسلام" ب

ازدواج مرد 42 ساله با دختر 6 ساله /عکس

شهروند سوئیسی موهن به قرآن روانه تیمارستان شد

 

حال ملکه انگلیس خراب است

ا

هرگز نمازخوان حلقه به گوش نخواهیم شد !

ابراز نگرانی رسانه‌های غربی در مورد جمعیت مسلمانان

هتل دارالتوحید مکه ، مصادره شد

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز