b_0_0_0_10_images_699859511.jpg

اساس نیوز :علی ارباش، رئیس سازمان امور دیانت ترکیه در ادامه دیدارهای خود در سفر به تهران با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران دیدار کرد. وی در این ملاقات گفت: یکی از مسائل مهم در دنیای اسلام مبارزه با اسلام هراسی است.

او با بیان اینکه اسلام هراسی که در دنیا به وجود آمده است مسلمانان را آزار می دهد، اظهار داشت: بر این باور هستم باید با اسلام هراسی از طرف دشمنان و کسانی که این دین را نمی شناسند مبارزه کنیم. درباره این می توانیم اوراق و مدارک را به اشتراک بگذاریم و در رسانه ها و فضای مجازی منتشر کنیم.

رئیس سازمان امور دیانت همچنین فعالیت بالای میسونری‌ها را یکی از چالش‌های پیش روی دنیای اسلام دانست و گفت: از دهه 1950 تا به الان تعداد مسیحیان نسبت به مسلمانان پنج برابر شده و دلیل آن هم فعالیت مبلغان مسیحی است. فعالیت آنها در کشورهای مسلمان به ویژه کشورهای آسیای مرکزی و حوزه قفقاز بسیار است.

پروفسور ارباش بر همکاری بیشتر دو نهادهای دینی فرهنگی دو کشور تاکید کرد و افزود: ما به عنوان مسلمان ممکن است در برخی موارد اختلافات داشته باشیم اما باید از آن به عنوان مزیت و فرصت استفاده کنیم و در مقابل دشمنان اسلام بایستیم.

پروفسور ارباش مساله قدس را نیز یکی دیگر از مسائل مهم در دنیای اسلام دانست و گفت: موضوع قدس همواره باید زنده بماند. بعد از اقدام آمریکا در تغییر سفارتخانه این کشور به قدس، ما فعالیت های بیشتری درباره آگاهی بخشیدن درباره موضوع قدس داریم. فلسطین مهم ترین مساله مسلمانان است. دو کشور باید تلاش مضاعف کنیم تا قدس را در جهان بشناسانیم. ما درباره این موضوع دیدارهای زیادی برگزار می کنیم.

در همین راستا، ابوذر ابراهیمی ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران نیز در این دیدار گفت: مساله اسلام هراسی از خیلی وقت پیش پیش بینی می شد. ما نگران این هستیم داعش در آسیای مرکزی و قفقاز ایجاد شود.

وی با اشاره به این نکته که آن منطقه حوزه تمدنی ایران و ترکیه است، اضافه کرد: در آن منطقه تشنگی به دین وجود دارد. اگر آب گوارا گیر نیارند آب کثیف می نوشند بنابراین باید تلاش کنیم تا با چهره واقعی اسلام روبرو شوند.

منبع :آناتولی

مطالب مرتبط:

امارات؛ توقف در حاشیه جاده برای اقامه نماز ممنوع ش

احکام صدقه ونذر در فقه اهل سنت

علمای اهل سنت درگذشت آیت الله رفسنجانی را تسلیت گف

دستگیری 49 مظنون به عضویت در داعش در ترکیه

تاکید شورای روهینگیای اروپا بر ضرورت اجرای عدالت د

مالزی علیه میانمار بخاطر مسلمانان روهینگیا وارد عم

شرط داعش برای توقف بمب‌گذاری‌ها

اعلام آمادگی حزب تحریک انصاف پاکستان برای پیوستن ب

ا

تغییر مواضع اولاند؛ داعش بزرگترین دشمن فرانسه است

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات