b_0_0_0_10_images_565656565656.jpg

اساس نیوز :ایالات متحده روز پنج‌شنبه قطعاتی از سلاح‌های ایرانی مورد استفاده شبه نظامیان فعال در یمن و افغانستان را در راستای اعمال فشار بر این کشور برای کاهش فعالیت‌های منطقه‌ای آن به نمایش گذاشت.

این دومین بار بود که وزارت دفاع آمریکا، سلاح‌های ایرانی مورد استفاده در یمن را که توسط عربستان سعودی در اختیارش گذاشته می‌شوند، به نمایش می‌گذاشت. سلاح‌هایی که دارای آرم شرکت‌های تولیدکننده ایرانی بودند.

برایان هوک، مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در این مراسم گفت که پیشتر نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل در رویدادی مشابه تلاش کرد تا خطرات برنامه تسلیحاتی ایران در منطقه را نشان دهد.

آقای هوک که در پایگاهی نظامی سخن می‌گفت، اعلام کرد که مطابق اسناد موجود، دخالت نظامی ایران در منطقه رو به افزایش است و این کشور همچون گذشته و بر خلاف قطع‌نامه‌های سازمان ملل به ارسال سلاح به کشورهای درگیر جنگ ادامه می‌دهد.

وی افزود، در حال حاضر ایران با تجهیز نظامی حوثی‌ها یک مانع جدی برای برقراری صلح در یمن به شمار می‌رود.

آقای هوک تصریح کرد که حمایت موشکی ایران از شبه نظامیان شیعه در عراق، طالبان در افغانستان، حزب الله در لبنان و نیز دولت اسد در سوریه، بازگشت آرامش به کشورها را نیز دشوار کرده است. وی با اشاره به تهدیدهای ایران درباره بستن تنگه هرمز گفت آمریکا اجازه نخواهد داد این معبر عبور نفت بسته شود.

مسئول گروه ویژه اقدام ایران توضیح داد که ایران بزرگ‌ترین برنامه تولید و توسعه موشک‌های بالستیک را در منطقه دارد و همین امر امنیت تجارت در منطقه را از جمله از طریق تنگه باب‌المندب، به خطر انداخته است.

آقای هوک تاکید کرد که این رفتار ایران برای زمان زیادی قابل تحمل نخواهد بود و تحریم‌های ما علیه ایران برای کاهش توان مالی این کشور و تا زمان تغییر رفتار آنها ادامه خواهد یافت.

او خاطر نشان کرد که این انتخاب با رهبر ایران است که این کشور یا همچنان «بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان» باقی بماند و یا دچار فروپاشی اقتصادی شود

منبع: یورو نیوز

 

مطالب مرتبط:

خانم اوکراینی مسلمان شد

قتل کشیش آمریکایی در اوکراین

تاکید اتحادیه عرب بر راه‌حل تشکیل دو دولت در فلسطی

تللاش های سناتور اسلام ستیز برای انتشار کتابی بر ع

یک چینی برای مراقبت از موهای سگش 39000 دلار هزینه

اتحادیه اروپا مشکلات مسلمانان چین را بررسی می‌کند

انگلیس برای مقابله با داعش در لیبی نیرو اعزام کرد

با حضور جنگجویان افغان در دیگر کشورها مخالفیم

آغاز کمپین انتشار قرآن در هند

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز