b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_75960026d9d3fce8817d87d1f8f3d4c6.jpg

اساس نیوز :بنا بر اعلام مرکز آمار رسمی «StatsCan»، میزان جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان در کانادا در سال گذشته٬ 151 درصد نسبت به سال قبل آن افزایش یافته است.

در این گزارش که با عنوان "جرایم ناشی از نفرت گزارش شده به پلیس" منتشر شده٬ آمده است: « حملات ناشی از نفرت علیه مسلمانان در سال 2017 در مقایسه با سال قبل آن 151 درصد افزایش داشته است.

در سال 2016 در حدود 139 پرونده در این خصوص در اداره پلیس وجود داشته است. در حالی که در سال 2017 این میزان به 349 پرونده رسیده و 151 درصد افزایش یافته است.

جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان 17 درصد از کل جرایم ناشی از نفرت در این کشور را شامل می شود. سال گذشته، 360 مورد جرم ناشی از نفرت علیه یهودیان صورت گرفت و این رقم در سال 2016 در حدود 221 بوده است.

منابع دینی در کانادا اعلام کردند که مسیحیان نیز در معرض حملات ناشی از نفرت قرار گرفته اند. در این دسته بندی، حملات ناشی از نفرت علیه مسیحیان کاتولیک، در سال 2016 در حدود 27 مورد بوده و این رقم در سال 2017 به 39 مورد افزایش یافته است».

احسان گاردی، مدیر اجرایی شورای ملی مسلمانان کانادا در رابطه با این گزارش اظهار داشت: جرایم ناشی از نفرت در سراسر کشور گسترش قابل توجهی داشته است. این موضوع بسیار نگران کننده است. این گزارش ناراحت کننده بوده ولی تعجب آور نیست. سال 2017 برای جامعه مسلمان کانادا بسیار دشوار بود.

وی افزود: در 29 ژانویه، بزرگترین حمله اسلام هراسی در تاریخ کانادا صورت گرفت. شش نفر که در مسجد شهر كبک در حال عبادت بودند بی رحمانه كشته و تعداد زیادی نیز زخمی شدند. این ارقام فقط ظاهر قضیه است. تقریبا دو سوم از جنایات مربوط به نفرت به دلایل مختلف به پلیس گزارش نشده است.

منبع:آناتولی

 

مطالب مرتبط:

اتریش به بازماندگان قربانیان هولوکاست تابعیت می ده

آمریکا: اعزام ناو هواپیمابر به تنگه هرمز محتمل است

قتل عام گسترده مردم موصل توسط داعش

ا

باراک اوباما:در صورت پیروزی ترامپ از آمریکا می‌روم

یکی از جلادان داعش در افغانستان کشته شد

صربستان به «پیکاسوی کوچک افغان» پیشنهاد شهروندی دا

مولانا عبدالحمید: جامعه اهل سنت با حکمت و دوراندیش

 

خوشحالی منحصر به فرد هوادار نابینای لیورپول از گل

موافقت مشروط کشورهای عربی با صلح با رژیم صهیونیستی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات