b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_0578f8f00f0da9f805ddb2fa4eff99d5.jpg

اساس نیوز :آلیسون پارکر، رئیس ارتباطات یونیسف در امور افغانستان طی سخنانی در کنفرانس رسانه‌ای در دفتر ژنو سازمان ملل اعلام کرد: 6 میلیون نفر در افغانستان که نیمی از آنها را کودکان تشکیل می دهند، به دلیل خشکسالی بی‌سابقه در این کشور نیازمند کمک های بشردوستانه هستند.

وی با اشاره به "تاثیرات وحشتناک" درگیری ها بر کودکان در افغانستان که طی چند دهه اخیر ادامه دارد، افزود: بیش از 3 میلیون کودک که 60 درصد آنها دختر هستند، از امکانات آموزشی محرومند.

پارکر در ادامه اظهار داشت: طی سه ماهه نخست سال جاری پنج هزار کودک افغان کشته یا زخمی شدند. این آمار برابر با مجموع تعداد جان باختگان و مجروحان سال گذشته است.

این مقام یونیسف با بیان اینکه مردم افغانستان امسال نیز مجبور بودند با خشکسالگی بی‌سابقه، ناامنی غذایی و فقر روزافزون مبارزه کنند، خاطرنشان کرد که سال پیش‌رو چهلمین سال بروز درگیری ها در این کشور خواهد بود.

او همچنین مقامات بلندپایه بیش از 70 کشور را که فردا در نشست ویژه وزرا در چارچوب کنفرانس بین‌المللی افغانستان شرکت خواهند کرد، به تلاش برای پایان هرچه سریع‌تر درگیری ها در افغانستان فراخواند.

بابار بالوش، سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور آوارگان نیز از آغاز عملیات انداختن کمک های بشردوستانه از هوا برای افرادی که به دلیل حوادث خشونت‌آمیز و خشکسالگی آواره شده‌اند، خبر داد.

وی ضمن تاکید بر اینکه از ماه آوریل تا به حال حدود 250 هزار نفر وادار به ترک منازل شان شدند، گفت: ابتدا با 12 عملیات هوایی برای 15 هزار 100 خانواده نیازمند افغان چادر توزیع خواهیم کرد.

منبع: آناتولی

مطالب مرتبط:

آغاز حملات دوباره طالبان به ولایت هلمند

دولت چین با اپلیکیشن موبایل مسلمانان اویغور را رص

مقام امنیتی هلندی: داعش در اروپا 60 تا 80 عامل ترو

ا

مسلمان شدن یک خانم روس

تندگویی اوباما علیه عربستان سعودی!

روسیه احتمال ارتباط بمبگذاران با گروه داعش را بررس

 

نویسنده عرب: توفان قاطعیت به نتیجه نرسید

"

بدون اتحاد دولت‌های اسلامی وحدت ملت‌ها مشکل است

تحریف و وارونه نمایی از اصول اسلامی در رویه تکفیری

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات