b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_0578f8f00f0da9f805ddb2fa4eff99d5.jpg

اساس نیوز :آلیسون پارکر، رئیس ارتباطات یونیسف در امور افغانستان طی سخنانی در کنفرانس رسانه‌ای در دفتر ژنو سازمان ملل اعلام کرد: 6 میلیون نفر در افغانستان که نیمی از آنها را کودکان تشکیل می دهند، به دلیل خشکسالی بی‌سابقه در این کشور نیازمند کمک های بشردوستانه هستند.

وی با اشاره به "تاثیرات وحشتناک" درگیری ها بر کودکان در افغانستان که طی چند دهه اخیر ادامه دارد، افزود: بیش از 3 میلیون کودک که 60 درصد آنها دختر هستند، از امکانات آموزشی محرومند.

پارکر در ادامه اظهار داشت: طی سه ماهه نخست سال جاری پنج هزار کودک افغان کشته یا زخمی شدند. این آمار برابر با مجموع تعداد جان باختگان و مجروحان سال گذشته است.

این مقام یونیسف با بیان اینکه مردم افغانستان امسال نیز مجبور بودند با خشکسالگی بی‌سابقه، ناامنی غذایی و فقر روزافزون مبارزه کنند، خاطرنشان کرد که سال پیش‌رو چهلمین سال بروز درگیری ها در این کشور خواهد بود.

او همچنین مقامات بلندپایه بیش از 70 کشور را که فردا در نشست ویژه وزرا در چارچوب کنفرانس بین‌المللی افغانستان شرکت خواهند کرد، به تلاش برای پایان هرچه سریع‌تر درگیری ها در افغانستان فراخواند.

بابار بالوش، سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور آوارگان نیز از آغاز عملیات انداختن کمک های بشردوستانه از هوا برای افرادی که به دلیل حوادث خشونت‌آمیز و خشکسالگی آواره شده‌اند، خبر داد.

وی ضمن تاکید بر اینکه از ماه آوریل تا به حال حدود 250 هزار نفر وادار به ترک منازل شان شدند، گفت: ابتدا با 12 عملیات هوایی برای 15 هزار 100 خانواده نیازمند افغان چادر توزیع خواهیم کرد.

منبع: آناتولی

مطالب مرتبط:

درخواست هند از اینترپل برای تعقيب ذاكر نايك

دیدار آیت‌الله مهدی احدی با شیخ‌الاسلام مولانا عبد

العبادی: طی چند روز آینده، ما آزادسازی کامل موصل ر

علاقه زیاد مردم ازبکستان به نماز تراویح

داعش رای دهندگان آمریکایی را تهدید به مرگ کرد

ا

هشدار انگلیس به اتباعش درباره سفر به کویت

ا

حمایت ۱۳ ایالت آمریکا از دستور ممنوعیت ورود مسلمان

 

یک روز با اهل سنت ساحل دریای خزر/گمیش تپه شهری با

شکاف نسلی و نقش آن در شکست اخوان المسلمین

ه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز