b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_0578f8f00f0da9f805ddb2fa4eff99d5.jpg

اساس نیوز :آلیسون پارکر، رئیس ارتباطات یونیسف در امور افغانستان طی سخنانی در کنفرانس رسانه‌ای در دفتر ژنو سازمان ملل اعلام کرد: 6 میلیون نفر در افغانستان که نیمی از آنها را کودکان تشکیل می دهند، به دلیل خشکسالی بی‌سابقه در این کشور نیازمند کمک های بشردوستانه هستند.

وی با اشاره به "تاثیرات وحشتناک" درگیری ها بر کودکان در افغانستان که طی چند دهه اخیر ادامه دارد، افزود: بیش از 3 میلیون کودک که 60 درصد آنها دختر هستند، از امکانات آموزشی محرومند.

پارکر در ادامه اظهار داشت: طی سه ماهه نخست سال جاری پنج هزار کودک افغان کشته یا زخمی شدند. این آمار برابر با مجموع تعداد جان باختگان و مجروحان سال گذشته است.

این مقام یونیسف با بیان اینکه مردم افغانستان امسال نیز مجبور بودند با خشکسالگی بی‌سابقه، ناامنی غذایی و فقر روزافزون مبارزه کنند، خاطرنشان کرد که سال پیش‌رو چهلمین سال بروز درگیری ها در این کشور خواهد بود.

او همچنین مقامات بلندپایه بیش از 70 کشور را که فردا در نشست ویژه وزرا در چارچوب کنفرانس بین‌المللی افغانستان شرکت خواهند کرد، به تلاش برای پایان هرچه سریع‌تر درگیری ها در افغانستان فراخواند.

بابار بالوش، سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور آوارگان نیز از آغاز عملیات انداختن کمک های بشردوستانه از هوا برای افرادی که به دلیل حوادث خشونت‌آمیز و خشکسالگی آواره شده‌اند، خبر داد.

وی ضمن تاکید بر اینکه از ماه آوریل تا به حال حدود 250 هزار نفر وادار به ترک منازل شان شدند، گفت: ابتدا با 12 عملیات هوایی برای 15 هزار 100 خانواده نیازمند افغان چادر توزیع خواهیم کرد.

منبع: آناتولی

مطالب مرتبط:

رغد صدام : روزی به عراق برگردم با همه تسویه حساب م

مفتی تاتارستان: سازمان‌های وهابی را به عنوان سازما

گزیده ای از اصول اساسی اقتصاد اسلامی

یک فعال جماعت تبلیغ:دنیای اسلام از مسیر و اهداف اص

 

40 روز از فاجعه منا گذشت

دستگیری یکی از عاملان اصلی حمله انتحاری در آنکارا

ا

عبدالرحمان آخوند کر در خطبه های اهل سنت بندرترکمن

کنفرانس بین‌المللی مقابله با فتواهای افراط‌گرایانه

مشارکت 50هزار نیروی پیشمرگ کُرد درعملیات موصل

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز