b_0_0_0_10_images_698698989.jpg

اساس نیوز : دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در آخرین گزارش خود اعلام کرد که «خانه» خطرناکترین و ناامن‌ترین محل برای زنان است چرا که اغلب خشونت‌های کلامی، جسمی و جنسی و همچنین قتل‌ زنان در خانه‌های خود آن‌ها یا بستگان شان رخ می‌دهد.

سال گذشته ۸۷ هزار زن در سرتاسر جهان کشته شدند. از این رقم، حدود ۵۰ هزار نفر آنان به دست همسر، شریک زندگی یا اعضای خانواده‌شان به قتل رسیده‌اند.

براساس این  گزارش هر ساعت ۶ زن به دست اعضای خانواده‌ به قتل می‌رسند. درحالی که اکثریت قربانیان خشونت در جهان مردان هستند که در نزاع‌ و جنگ کشته می‌شوند، اما زنان همچنان به دلیل نابرابری جنسیتی، تبعیض و کلیشه‌های منفی هزینه بالای جانی پرداخت می‌کنند و تعداد زیادی از آنان هرساله به همین علت جان خود را از دست می‌دهند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که از هر ۱۰۰,۰۰۰ زن، ۱.۳ نفر قربانی خشونت منجر به قتل از سوی اعضای خانواده‌شان هستند. از لحاظ توزیع جمعیتی، قاره‌های آفریقا و آمریکا در بالاترین رده میزان خشونت منجر به مرگ علیه زنان هستند. در آفریقا، این میزان حدود ۳.۱ به ازای هر صدهزار جمعیت زنان است، در حالی که این نرخ در آمریکا ۱.۶، در اقیانوسیه ۱.۳ و در آسیا ۰.۹ و در اروپا ۰.۷ قربانی به ازای هر ۱۰۰,۰۰۰ زن بوده است.

 

مطالب مرتبط:

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر:آمریکا و رژیم صهیونیستی

اعزام 60 پیشمرگه زخمی به آنکارا

اعلام آمادگی عربستان برای میانجیگری میان "هند و پا

به آتش کشیدن 4 مسجد و مرکز اسلامی در آمریکا طی 7 ه

مولانا عبدالحمید: هیچ نهاد و ارگانی حق ندارد «آزاد

دلنوشته ای از طلبه جوان کرد برای کمک به نیازمندان

امریکا هردو هفته یک بار برای مذاکره پیغام می دهد

طوفان شدید مکه پرده های خانه کعبه را بلند کرد

مولانا محمد عثمان در خطبه های نماز جمعه مسجد جامع

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز