b_0_0_0_10_images_89878566545.jpg

اساس نیوز:آلمان و فرانسه احتمالا در طرحی مشترک میزبانی کانال مالی اتحادیه اروپا را بر عهده خواهند گرفت.

طبق گزارش خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال از بروکسل، در این طرح اگر فرانسه میزان این کانال مالی شود یک مقام آلمانی ریاست آن را برعهده خواهد گرفت و اگر این مسئولیت را آلمان بر عهده بگیرد ریاست کانال مالی را یک مقام فرانسوی بر عهده خواهد گرفت.

این خبر در حالی منتشر می شود که عباس عراقچی معاون وزارت خارج ایران که روز دوشنبه در بروکسل و در سومین سمینار همکارهای ایران و اروپا حاضر شده بود گفت که «با اعمال مجدد تحریم های آمریکا، مزایایی که ایران از برداشته شدن تحریم ها به دست می آورد به صفر نزدیک شده است.» عراقچی از اینکه اتحادیه اروپا راهکار عملی برای بهره بردن ایران از مزایای برجام انجام نداده است شکایت کرده بود.

کانال مالی اتحادیه اروپا برای معامله با ایران موسوم به SPV کانالی خواهد بود که تجارت میان ایران و اتحادیه اروپا در شرایطی که آمریکا ایران را تحریم کرده است، تسهیل خواهد کرد.

این کانال مالی تلاشی است از سوی اتحادیه اروپا برای نجات برجام که در سال ۲۰۱۵ میان قدرتهای جهانی و ایران امضا شد. با خروج دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا از این توافق، اتحادیه اروپا تلاش دارد با باز کردن مسیری ویژه و خارج از نفوذ ایالات متحده آمریکا برای معاملات تجاری با ایران، تهران را تشویق کند که همچنان پایبند به برجام باقی بماند.

پیش از این برخی کشورهای اروپایی از جمله اتریش و لوکزامبورگ حاضر به میزبانی این کانال ویژه مالی نشدند.

 

مطالب مرتبط:

گزیده هایی از شبکه های اجتماعی 6

اكثر مسلمانان آمريكايی در سال گذشته طعم تبعيض دينی

تظاهرات مسلمانان ایتالیا در اعتراض به تعطیلی مساجد

بررسی تنش در روابط کانادا و عربستان در روزنامه آکش

قطع همکاری روسیه با امریکا در حوزه سوریه

مشارکت 50هزار نیروی پیشمرگ کُرد درعملیات موصل

«آنگ سان سوچی» بالاخره خشونت‌ها در میانمار را محکو

چرا دولت ها در مبارزه با تروریسم بین المللی ناموفق

رئیس جمهور : همه باید برای حل مشکلات جامعه کمک کنن

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز