b_0_0_0_10_images_6986844.jpg

اساس نیوز :نایب رییس نخست فراکسیون اهل سنت مجلس با انتقاد نسبت به انفعال وزارت کشور در جلب مشارکت سیاسی و مدیریتی اهل سنت ایران، از تلاش این فراکسیون برای استیضاح وزیر کشور خبر داد.

علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به تلاش برخی نمایندگان اهل سنت مجلس برای به جریان انداختن استیضاح وزیرکشور گفت: فراکسیون اهل سنت مجلس باتوجه به مشکلات متعددی که در بحث استفاده از ظرفیت‌های این بخش از جامعه احساس می‌شود، به‌دنبال تهیه طرح استیضاح وزیر کشور است.

نماینده اصلاح‌طلب مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انگیزه اصلی استیضاح وزیر کشور، ضعف در مشارکت اهل سنت در فعالیت‌های سیاسی است. البته این ضعف صرفاً به عملکرد وزارت کشور محدود نیست اما باتوجه به وظایفی که بنابر قانون برای این وزارتخانه و وزیر کشور درنظر گرفته شده، انتظار بیشتری از این وزارتخانه می‌رود.

نایب رییس نخست فراکسیون اهل سنت مجلس همچنین یادآور شد: با این حال، در این سال‌ها شاهد اقدام خاصی ازسوی وزارت کشور در راستای تقویت و جلب مشارکت اهل سنت در حوزه‌های مختلف سیاسی و مدیریتی نبودیم.

یارمحمدی در پایان تصریح کرد: باتوجه به انفعال وزارت کشور در این راستا، صحبت‌هایی در فراکسیون اهل سنت مجلس برای تهیه طرح استیضاح رحمانی فضلی انجام شده و قرار است این طرح استیضاح در آینده نزدیک به جریان بیفتد.

مطالب مرتبط:

مخالفت آمریکا با ایجاد مناطق خودمختار در سوریه

ا

بازیکن مسلمان نیوزلندی، لباس با آرم بانک‌های رباخو

پرواز جنگنده - بمب افکن های رژیم صهیونیستی در آسما

احتمال درگیری نظامی چین و هندوستان در منطقه مرزی س

اولین مرمت کلیسای مقبره حضرت مسیح در 200 سال اخیر

علمای اهل سنت خواستار برخورد با حرکت های وحدت شکن

پنتاگون وعده داد؛ پیرامون رسوایی جنسی در ارتش آمر

مردم فلسطین به اتهام داشتن پرچم این کشور بازداشت م

ا

پیام تسلیت دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات