b_0_0_0_10_images_2963574.jpg

اساس نیوز : رئیس مجمع نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری‌های این استان در مرز ورشکستگی قرار گرفته و حتی توان پرداخت حقوق پرسنل خود را ندارند.

به گزارش ایرنا، محسن بیگلری روز پنجشنبه در جلسه هم اندیشی شهرداران و روسای شورا‌های اسلامی شهر‌های استان کردستان با رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اظهار داشت: به عنوان نمونه شهرداری سقز بیش از یک هزار و ۴۰۰ میلیارد یال بدهی دارد.

وی افزود: کار کردن در شهرداری‌هایی که امکان انجام کار عمرانی و حتی پرداخت حقوق ندارند، بسیار سخت است. بیگلری با بیان اینکه بهبود شرایط شهرداری‌ها نیاز به فکر و تدبیر اساسی دارد، اضافه کرد: با مشکلاتی که شهرداری‌های استان با آن مواجه هستند، بی شک رزومه کاری شهرداران نیز آسیب می‌بیند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شهرداری‌ها در زمینه تامین قیر، تجهیزات آتش نشانی و سایر امکانات مشکلات زیادی دارند.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با اشاره به اینکه زمین‌های قولنامه‌ای از آفت و مصیبت‌های گریبانگیر شهر‌های این استان است، گفت: طبق قانون برای این اراضی شهرداری‌ها نمی‌توانند عوارض ساخت و ساز دریافت کنند.

سید مهدی فرشادان اظهار داشت: برای حل مشکل مذکور دولت لایحه‌ای به مجلس ارائه کند تا این معضل هم بر طرف شود تا منابع درآمدی در اختیار شهرداری‌ها قرار گیرد.

وی اضافه کرد: مراحل نهایی اصلاح قانون ارزش افزوده سهم شهرداری‌ها در مجلس در حال طی شدن است.

مطالب مرتبط:

تلگرام به ایران اجازه خرید «پول مجازی» را نمی‌دهد!

ممنوعیت برگزاری مراسم عقد و ازدواج خارج از اماکن م

انتقال جنگجویان داعش توسط بالگردهای نظامی/آمریکا ق

20 نشست اتحادیه ترکمن‌های جهان در ترکمنستان/عکس

سراب داعش و دختران فریب خورده تاجیک

گروه های اسلامی اندونزی و مالزی خواستار تحریم استا

فرمانده عراقی: موصل کمتر از سه ماه دیگر آزاد می شو

ا

حبیب علی الجفری قدم بعدی کنفرانس اهل سنت و جماعت ر

برگزاری نشست گرامیداشت شهید عبدالشکور کرد در دارال

 

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز