b_0_0_0_10_images_65666564654.jpg

اساس نیوز : دونالد ترامپ می‌گوید اسامه بن‌لادن می‌توانست خیلی زودتر از آن که کشته شود، زنده به چنگ نیروهای آمریکایی بیفتد.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۲۸ آبان با انتقاد از دولت‌های پیش از خود و نیز دولت پاکستان، در توئیتر نوشت: «البته که ما می‌توانستیم اسامه بن‌لادن را بسیار پیشتر دستگیر کنیم.»

ترامپ در ادامه می‌افزاید: «ما میلیاردها دلار به پاکستان دادیم، اما آنها هرگز به ما نگفتند که او [بن‌لادن] آنجا زندگی می‌کند.»

رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته نیز در مصاحبه‌ای با شبکه فاکس‌نیوز در سخنان مشابهی گفته بود «در پاکستان همه می‌دانستند» که رهبر القاعده در خاک پاکستان حضور دارد. دولت اسلام‌آباد همواره چنین ادعایی را رد کرده است.

دونالد ترامپ در مصاحبه خود هم‌چنین از تصمیم دولت خود برای حذف کمک به پاکستان دفاع کرده و توضیح داده بود که این کشور «مطلقا هیچ کاری» برای آمریکا نکرده است.

پاکستان از سال ۲۰۰۱ ضمن همراهی با سیاست وقت آمریکا به مبارزه این کشور علیه تروریسم پیوسته بود. اما رئیس جمهوری ایالات متحده در اوایل ماه ژانویه سال جاری میلادی پاکستان را به «دروغگویی» و «دورویی» در همراهی با کشورش متهم کرد.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان روز دوشنبه در واکنش به اتهام‌های ترامپ، سخنان او را «وراجی» خواند.

وی با اندک خواندن مبلغ ۲۰ میلیارد دلار برای همکاری با آمریکا در یک رشته‌توئیت نوشت: «آن جنگ [علیه تروریسم] ۷۵ هزار کشته در پاکستان بر جای گذاشت و ۱۲۳ میلیارد دلار به اقتصاد ما ضرر زد و اثر رقت‌باری بر زندگی عادی شهروندان پاکستانی نهاد

 

 

مطالب مرتبط:

اردوغان، ترکیه را هدف مشترک گولن، داعش و پ.ک.ک دان

تاکتیک جدید داعش؛ جنگ در شهرها

43 نفر که به جرم همکاری با داعش در ترکیه دستگیر شد

ا

اردوغان:تروریسم, دستاویزی برای تقسیم جهان اسلام اس

گزیده هایی از شبکه های اجتماعی 17

ع

خلیفه داعش آواره بیابان شد

دو سال حبس برای مسلمانان چینی که اسلام تدریس می کن

طالبان 11 سرباز افغان را کشت

ترامپ:اوباما در پشت پرده اعتراضات به من قرار دارد

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز