b_0_0_0_10_images_441600_206.jpg

اساس نیوز : روزنامه نگار«گاردین» گفته خاشقچی به دلیل افشای پشت پرده حمایت «بن‌سلمان» از شبکه «ایران اینترنشنال» کشته شده است. «

  سعید کمالی دهقان» روزنامه‌نگار «گاردین» دیروز (جمعه) مدعی شده که «جمال خاشقچی» روزنامه نگار سعودی مقیم آمریکا به دلیل افشای پشت پرده حمایت «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی از یک شبکه ماهواره‌ای معاند و فارسی زبان مستقر در انگلیس کشته شده است.

  بنا بر این گزارش، این روزنامه‌نگار گاردین در پیامی که در صفحه توئیترش امروز (جمعه) منتشر کرد، نوشت: « من می‌توانم تأیید کنم که جمال خاشقچی به این دلیل کشته شد که صبح روز 26 سپتامبر از استانبول تلفنی با من صحبت کرد و این مسئله را افشا کرد که بودجه شبکه «ایران اینترنشنال» از جانب محمد بن سلمان و سعود القحطانی تأمین شده است».

این روزنامه‌نگار مستقر در لندن در ادامه، مخاطبان خود را به گزارشی ارجاع داده که برای روزنامه گاردین در این رابطه نوشته و این روزنامه آن را در روز چهارشنبه 31 اکتبر (9 آبانماه) منتشر کرده بود.

روزنامه گاردین در این گزارش اختصاصی نوشته بود، بودجه شبکه فارسی‌زبان مستقر در انگلیس به نام «ایران اینترنشنال»، از یک شرکت خارجی تامین می‌شود که مدیر آن تاجری از عربستان سعودی و مرتبط با محمد بن سلمان است.

b_0_0_0_10_images_441599_142.png

مطالب مرتبط:

داعش فراریان از موصل را گلوله باران می‌کند

ا

ترکیه: در صورت عدم خروج تروریستها از منبج، وارد عم

ترامپ چگونه رئیس جمهوری است ؟

پوتین برای یک روز شغل خود را تغییر می‌دهد!

شاخه کشمیر داعش اعلام موجودیت کرد

مسلمانان آلمان طی ۵ سال آینده ۴ برابر خواهند شد

رئیس جمهور برای همدردی با خانواده معدنچی ها به گلس

مولانا مطهری در جلسه تودیع و معارفه رئیس دادگستری

امام جمعه مشهد ریزه:نباید به دشمن اجازه نفوذ و سوء

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز