b_0_0_0_10_images_65656565611.jpg

اساس نیوز : رشیده طالب و الهان عمر، دو نامزد مسلمان حزب دموکرات موفق شدند از ایالت‌های میشیگان و مینسوتا به مجلس نمایندگان آمریکا راه یایند. آنها اولین زنان مسلمانی هستند که در تاریخ ایالات متحده به عضویت در کنگره این کشور انتخاب شده‌اند.

الهان عمر، نامزد سومالیایی تبار حزب دموکرات موفق شد از یکی از حوزه های انتخابیه ایالت مینسوتا به مجلس نمایندگان راه یابد. رشیده طالب، نامزد فلسطینی تبار حزب دموکرات نیز رقیب جمهوریخواه خود را در یکی از حوزه های انتخابیه ایالت میشیگان شکست داد.

رشیده طالب و الهان عمر پیش از این در رقابت های مقدماتی حزب دموکرات به پیروزی رسیده بودند. الهان عمر علاوه بر اینکه یکی از دو زن مسلمانی است که برای اولین بار به کنگره ایالات متحده راه یافته‌اند اولین عضو سومالیایی-آمریکایی کنگره نیز خواهد بود.

الهان عمر ، ۳۶ ساله یک پناهنده سابق است که از جنگ داخلی سومالی فرار کرده و به ایالات متحده پناه برده بود. او جانشین کیث الیسون، اولین عضو مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا می شود. کیپ الیسون در سال ۲۰۰۶ به کنگره راه یافته بود.

والدین رشیده طالب، ۴۲ ساله مهاجرانی فلسطینی هستند که در شهر دیترویت زندگی می کنند. پدر رشیده طالب کارگر کارخانه خودروسازی فورد بود.

علاوه بر الهان عمر و رشیده طالب بسیاری از اعضای اقلیت های نژادی و جنسیتی در انتخابات میان دوره ای آمریکا نیز به موفقیت دست یافتند. از آن جمله می توان به انتخاب اولین فرماندار همجنسگرا در تاریخ آمریکا اشاره کرد.

 

مطالب مرتبط:

ماموستا سلامی:اثرات زیانبار انحراف فکری از ترک واج

یک داعشی ، ترکیه را درحمایت از گروهک داعش رسوا کرد

قاچاق زنان ایزدی به پاکستان و افغانستان

اعلام آمادگی دولت افغانستان برای مذاکره بدون قید و

ب

بازداشت مردی در فلوریدا به اتهام تهدید ترامپ

ا

تصمیم جنجالی ترامپ و دنیای اسلام

تظاهرات در استانبول و درخواست استعفای اردوغان

یازدهم سپتامبر روز نکبت برای مسلمانان

گزیده ای از مستند 90 بهار همچنان سبز (مستند زندگی

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز