b_0_0_0_10_images__104190863_0502893101.jpg

اساس نیوز :رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، تحریم‌های آمریکا علیه ایران را "اشتباه" خوانده و گفته کشورش از این تحریم‌ها تبعیت نخواهد کرد.

 اردوغان روز سه‌شنبه شش نوامبر تحریم‌های آمریکا را "گامی در جهت بی‌ثبات کردن جهان" توصیف کرد و گفت "ما نمی‌خواهیم در یک دنیای امپریالیستی زندگی کنیم."

آمریکا شش ماه بعد از خروج از توافق هسته‌ای ایران، روز دوشنبه پنج نوامبر تحریم‌های ایران را که بعد از امضای برجام برداشته بود، بطور کامل برگرداند و افراد و شرکت‌های تازه‌ای را به فهرست این تحریم‌ها اضافه کرد.

پیش از اقای اردوغان، مولود چاوش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه هم با انتقاد از تجدید تحریم‌های آمریکا، منزوی کردن ایران را خطرناک توصیف کرد و گفت که مجازات کردن مردم ایران ناعادلانه است.

آقای چاوش‌اوغلو که به ژاپن سفر کرده به خبرنگاران گفت : "من تصور نمی‌کنم که این تحریم‌ها هیچ نتیجه‌ای داشته باشد. به نظر من گفت‌گوی معنادار و مذاکره مفیدتر از تحریم‌ها است."

پیش از این اتحادیه اروپا، چین و روسیه هم از این اقدام آمریکا انتقاد یا ابراز تاسف کردند و گفتند که ایران به تعهدات خود در توافق هسته‌ای پایبند بوده است.

منبع خبر: بی بی سی

 

مطالب مرتبط:

تحلیل گر روزنامه الحیات: منافع امریکا در دشمن سازی

استفاده ابزاری داعش از کودکان

 

تصرف فرودگاه و پایانه نفتی در یمن توسط القاعده

مسابقات حفظ و قرائت قرآن ویژه طلاب و دانشجویان اهل

ترکیه برای همکاری با دولت ترامپ شرط گذاشت

ا

تشدید تلاش های آمریکا برای تشکیل ناتوی عربی

445 هندی در سیل اخیر این کشور کشته شدند

حضور اردوغان در مراسم ازدواج تکواندوکار ایرانی با

مولانا محمدحسین گرگیج : رحلت آیت الله هاشمی رفسنجا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز