b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_d4270deee7dc5ee1920a359dd2115c5b3414252.jpg

اساس نیوز :در پی توافق دولت عمران خان با معترضان دینی سیف الملوک، وکیل مدافع آسیه بی‌بی از پاکستان گریخت.

دادگاه عالی پاکستان هفته گذشته خانم بی‌بی را از اتهام کفرگویی و توهین به پیامبر اسلام تبرئه و حکم اعدام وی را لغو کرد. پرونده وی نزدیک به ۱۰ سال در جریان بود.

آقای سیف الملوک قبل از سوار شدن به هواپیما برای ترک زادگاهش به خبرگزاری فرانسه گفت: «در شرایط کنونی و برای ادامه دفاع از آسیه بی‌بی من باید زنده بمانم. ولی با توجه به سناریوی فعلی، ادامه حیات در پاکستان برایم مقدور نیست.»

دولت پاکستان و مخالفان -که از سوی حزب اسلام گرای «تحریک (جنبش) لبیک» نمایندگی می‌شوند- از توافقی ۵ ماده ای برای پایان دادن به ناآرامی‌ها در پاکستان خبر داده اند. بر اساس این توافق دولت پاکستان موافقت کرده تا اجازه ندهد آسیه بی‌بی خاک این کشور را ترک کند. از سوی دیگر اسلام‌گرایان تضمین گرفته اند که دولت مانع تقدیم درخواست تجدید نظر یا فرجام‌خواهی مجدد بر این «رای قطعی» دادگاه عالی نشود.

وکیل مدافع خانم بی‌بی می‌گوید با توجه به این توافق، موکلش باید تا زمان دادرسی مجدد در زندان یا یک خانه امن بماند.

توافق دولت پاکستان با معترضان دینی از سوی بسیاری از جریان‌های سیاسی مدافع عمران خان مورد انتقاد قرار گرفته است. روزنامه داون پاکستان، روز شنبه با انتشار سرمقاله‌ای دولت را به «تسلیم در برابر افراطی‌ها»یی متهم کرد که «نه به دموکراسی و نه به قانون اساسی» اعتقادی ندارند. این روزنامه می‌گوید نخست وزیر پاکستان با این توافق پیشاپیش به «زباله دان تاریخ پیوسته است.»

عمران خان پیش از این وعده برخورد قاطع با جریان‌هایی را داده بود که در اعتراض به این حکم به جان و مال شهروندان صدمه می‌زنند.

آسیه بی‌بی در سال ۲۰۰۹ بر سر خوردن آب از لیوان مشترک با دو همسایه مسلمان درگیر شد. آن‌ها وی را به توهین به اسلام و پیامبر اسلام متهم کردند. مادر ۵ فرزند به این اتهام بازداشت و در سال ۲۰۱۰ به اعدام محکوم شد.

 

مطالب مرتبط:

لغو یک کنسرت در هلند به دلیل «تهدید تروریستی»

مولانا عبدالحمید: انحصارطلبی و تنگ‌نظری از عوامل م

تکذیب ادعای داعش درباره خطر شکسته‌شدن سد «الطبقه»

 

سرخوردگی و نتایج معکوس ان در جوامع اهل سنت (بازنشر

مولانا عبدالحمید: قیام ملت ایران ثابت کرد با توکل

مولانا گرگیج:انسان باید فرصت ها مغتنم شمارد

درآمد واقعی ملکه بریتانیا چقدر است؟

پاک‌سازی کامل محور جنوبی موصل از عناصر داعش

ا

زندگینامه مولانا محمد یوسف حسین پور

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز