b_0_0_0_10_images_24afghanmilitiaafpget.jpg

اساس نیوز :رویترز در یادداشتی به تلاش گروه‌های هزاره افغانستان برای مسلح شدن و مقابله با حملات تروریستی داعش و طالبان پرداخته و آن را خطری برای امنیت این کشور دانسته است.

رویترز در این یادداشت نوشته: یک هفته درگیری شدید میان شیعیان هزاره و نیروهای طالبان در اوروزگان باعث شده تا خطر جدی درافتادن افغانستان به یک جنگ فرقه‌ای جدید بیشتر شود. هزاره‌های پارسی زبان که از کم‌کاری و ناتوانی حکومت مرکزی در حمایت از خودشان خسته شده‌اند سلاح به دست گرفته و خود برای تامین امنیت‌شان وارد کارزار شده‌اند. همین موضوع باعث شده تا نگرانی‌ها در مورد بروز یک جنگ تمام‌عیار نژادی و مذهبی در افغانستان بیش از پیش احساس شود.

درگیری از آنجا آغاز شد که طالبان به بهانه عدم پرداخت مالیات، به چند روستای هزاره‌نشین و شیعه در نقاط دوردست ولایت اوروزگان حمله کرد. شیعیان هزاره نیز پاسخ این حملات را دادند و تا الان دستکم ۴۳ نفر کشته شده‌اند و ۳۰۰ خانواده نیز از منطقه گریخته‌اند. این در حالی بود که تاکنون با همه انفجارها و کشتارهایی که علیه هزاره‌ها انجام می‌شد آنها دست به سلاح نبرده بودند،اما این بار می‌خواهند از خود دفاع کنند.

 

مطالب مرتبط:

امام جمعه اهل سنت گنبد: آل سعود عامل اصلی حادثه من

بازتاب گسترده سلفی یک دختر سوری با داعشی های مسلح

دمیرتاش به بیمارستان انتقال یافت(ترکیه)

ا

جنجال نگاه چهارده ثانیه ای به زنان در افغانستان

تقویت حضور نیروهای ترک به‌جای عقب‌نشینی از عراق

افشاگری روزنامه گاردین از علت قتل جمال خاشقجی

 

پیامد آزادی حمل اسلحه در آمریکا: ۵۲۱ تیراندازی در

مولانا فاروقی:دروغ و عدم صداقت برای جامعه زیانبار

بنگلادش پناهجویان مسلمان گریخته از میانمار را مجبو

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز