b_0_0_0_10_images_24afghanmilitiaafpget.jpg

اساس نیوز :رویترز در یادداشتی به تلاش گروه‌های هزاره افغانستان برای مسلح شدن و مقابله با حملات تروریستی داعش و طالبان پرداخته و آن را خطری برای امنیت این کشور دانسته است.

رویترز در این یادداشت نوشته: یک هفته درگیری شدید میان شیعیان هزاره و نیروهای طالبان در اوروزگان باعث شده تا خطر جدی درافتادن افغانستان به یک جنگ فرقه‌ای جدید بیشتر شود. هزاره‌های پارسی زبان که از کم‌کاری و ناتوانی حکومت مرکزی در حمایت از خودشان خسته شده‌اند سلاح به دست گرفته و خود برای تامین امنیت‌شان وارد کارزار شده‌اند. همین موضوع باعث شده تا نگرانی‌ها در مورد بروز یک جنگ تمام‌عیار نژادی و مذهبی در افغانستان بیش از پیش احساس شود.

درگیری از آنجا آغاز شد که طالبان به بهانه عدم پرداخت مالیات، به چند روستای هزاره‌نشین و شیعه در نقاط دوردست ولایت اوروزگان حمله کرد. شیعیان هزاره نیز پاسخ این حملات را دادند و تا الان دستکم ۴۳ نفر کشته شده‌اند و ۳۰۰ خانواده نیز از منطقه گریخته‌اند. این در حالی بود که تاکنون با همه انفجارها و کشتارهایی که علیه هزاره‌ها انجام می‌شد آنها دست به سلاح نبرده بودند،اما این بار می‌خواهند از خود دفاع کنند.

 

مطالب مرتبط:

زندگینامه شیخ محمد ضیایی(رح)

سالانه 6 میلیارد اسکناس کهنه افغانی ازگردش بانکی خ

ا

اجرای تصمیمات شورای امنیت بدون مشارکت کُردهای سوری

 

نود فرانسوی در سوریه و عراق کشته شدند

تمدید تحریم‌های کره شمالی توسط ترامپ

اولین عملیات مشترک روسیه و ترکیه در شرق حلب

ا

مفتی سوریه: با الجزایر در یک سنگر هستیم

دانشگاه کالیفرنیا؛ میزبان همایش «مطالعه اسلام‌هراس

شکایت عراق از ترکیه در شورای امنیت

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز