b_0_0_0_10_images_24afghanmilitiaafpget.jpg

اساس نیوز :رویترز در یادداشتی به تلاش گروه‌های هزاره افغانستان برای مسلح شدن و مقابله با حملات تروریستی داعش و طالبان پرداخته و آن را خطری برای امنیت این کشور دانسته است.

رویترز در این یادداشت نوشته: یک هفته درگیری شدید میان شیعیان هزاره و نیروهای طالبان در اوروزگان باعث شده تا خطر جدی درافتادن افغانستان به یک جنگ فرقه‌ای جدید بیشتر شود. هزاره‌های پارسی زبان که از کم‌کاری و ناتوانی حکومت مرکزی در حمایت از خودشان خسته شده‌اند سلاح به دست گرفته و خود برای تامین امنیت‌شان وارد کارزار شده‌اند. همین موضوع باعث شده تا نگرانی‌ها در مورد بروز یک جنگ تمام‌عیار نژادی و مذهبی در افغانستان بیش از پیش احساس شود.

درگیری از آنجا آغاز شد که طالبان به بهانه عدم پرداخت مالیات، به چند روستای هزاره‌نشین و شیعه در نقاط دوردست ولایت اوروزگان حمله کرد. شیعیان هزاره نیز پاسخ این حملات را دادند و تا الان دستکم ۴۳ نفر کشته شده‌اند و ۳۰۰ خانواده نیز از منطقه گریخته‌اند. این در حالی بود که تاکنون با همه انفجارها و کشتارهایی که علیه هزاره‌ها انجام می‌شد آنها دست به سلاح نبرده بودند،اما این بار می‌خواهند از خود دفاع کنند.

 

مطالب مرتبط:

گزارش بی بی سی از شرایط نامناسب اقتصادی عربستان

دنیای اسلام از آینده امید تا تداوم اختلاف و خودمشغ

"آی سی کیو" جایگزین تلگرام در روسیه

مدیرکل کتابخانه های کردستان:کتاب های اهل سنت در کت

گزیده هایی از شبکه های اجتماعی 12

ع

سازمان ملل: مسلمانان آراکانی مورد سوء استفاده جنسی

دست‎کم 155 عضو سازمان مجاهدین خلق به آلبانی گریختن

طالبان افغانستان: از جان و مال هرکس که از نهادهای

نتانیاهو در زمینه مسدود سازی تنگه باب المندب هشدار

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز