b_0_0_0_10_images_954719_866.jpg

اساس نیوز :اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان و انگلیس از تصمیم واشنگتن برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه تهران ابراز تأسف کردند.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه و دارایی کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان در بیانیه‌ای مشترک از تصمیم دولت آمریکا برای احیای تحریم‌ها علیه ایران ابراز تاسف کردند.

در این بیانیه که روی وب‌سایت اتحادیه اروپا قرار گرفته، کشورهای اروپایی از تصمیم ایالات متحده برای احیای تحریم‌های ضدایرانی بعد از خروج از توافق هسته‌ای برجام، «عمیقاً» ابراز تأسف کرده‌اند.

نمایندگان کشورهای اروپایی با توصیف برجام به عنوان «یکی از عناصر کلیدی نظام منع اشاعه و چندجانبه‌گرایی» این توافق را کارآمد خوانده‌‌اند.

وزرای خارجه و دارایی کشورهای اروپایی و موگرینی همچنین یادآوری کرده‌اند، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش‌های متوالی پایبندی ایران به همه تعهداتش ذیل برجام را یادآوری کرده‌اند.

آنها گفته‌اند، انتظار دارند ایران طبق روال گذشته به تعهداتش در این توافق پایبند بماند.

نگارندگان این بیانیه ادعا کرده‌اند قصد دارند به ایران برای ادامه صادرات نفت و گاز کمک کنند.

در این بیانیه آمده است: «به عنوان طرف‌های برجام، ما به کار روی حفاظت از کانال‌های مالی میان خود و ایران و حفظ صادرات نفت و گاز این کشور، متعهدیم. ما در این زمینه‌ها همچون دیگر امور، با روسیه و چین که دیگر طرف‌های برجام هستند و با کشورهای ثالثی که به حمایت از برجام علاقه‌مندند، همکاری می‌کنیم. این تلاش‌ها در هفته‌های اخیر شدت یافته، به ویژه تلاش‌های مرتبط با ایجاد زمینه لازم برای اجرایی شدن ابتکار عمل اروپا در خصوص ایجاد ساز و کار ویژه که ایجاد آن در دست اقدام است. این ساز و کار، امکان ادامه تعلیق تحریم‌های ایران و ادامه کار بازرگانان اروپایی در زمینه تجارت مشروع با ایرانیان را ممکن خواهد کرد.»

 

مطالب مرتبط:

تروریستها مایه ننگ اسلام و بشریت هستند

در فلسطین چه خبر است؟

رغد صدام : روزی به عراق برگردم با همه تسویه حساب م

آغاز تولید اسلحه زاویه زن در ترکیه

ا

دو قاری مصری از تلاوت قرآن محروم شدند

پاکستان مجوز سلاحهای خودکار در تمام ایالتهای این ک

کاهش شدید ارزش روبل روسیه

تظاهرات مخالفین ترکیه ، از آنکارا تا استانبول

ترامپ در پاسخ به فاکس‌نیوز: چرا فکر می‌کنید آمریکا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز