b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_6803f2f3bff90088bde6e5eb44a7b238.jpg

اساس نیوز :به گفته منابع محلی در افغانستان، گروه طالبان اخیراً از پنج شهرستان و بیش از 200 روستای ولایت بغلان این کشور عشر (یک دهم از محصولات کشاورزی) و زکات جمع‌آوری کرده‌اند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از سایت "سلام وطندار" افغانستان، مولوی شمس‌الدین، فرماندار برکه گفت: این بار در مقایسه با سال گذشته، گروه طالبان علاوه بر عشر و زکات، از 5 تا 10 هزار افغانی (حدود 70 تا 140 دلار) پول نقد نیز از مردم گرفته اند.

شهروندان بغلان می‌گویند ناتوانی نیروهای امنیتی باعث شده تا مناطق زیادی از این ولایت در تصرف طالبان بماند و این گروه، به«باج‌گیری» از مردم می پردازند.

به گفتۀ این شهروندان که نمی‌خواهند هویت‌شان فاش شود، گروه طالبان حتی در مناطقی که در تصرف نیروهای امنیتی است، اقدام به جمع‌آوری عشر و زکات می کنند.

اکرام‌الدین سریع، فرمانده پلیس ولایت بغلان جمع‌آوری عشر و زکات در مناطقی که نیروهای امنیتی حضور دارند را تأیید می‌کند و می‌گوید، به زودی عملیات‌هایی برای پاکسازی بغلان از حضور نیروهای طالبان انجام خواهد شد.

شهرستان دهنۀ‌غوری به طور کامل در تصرف طالبان است و این گروه در بخش‌هایی از شهرستان‌های برکه، تاله‌وبرفک، بغلان مرکزی نیز حضور دارند.

مطالب مرتبط:

افزایش رفتارهای نژادپرستانه علیه مسلمان در آمریکا

ا

احضار سفیر ایران در پاکستان به وزارت خارجه

پرواز‌های حج تمتع امسال از ۲۸ تیرماه تا ۲۴ مرداد

استقبال شورای روابط اسلامی آمریکایی از استعفای مشا

ا

بازتاب های فاجعه بار فعالیت گروه های تکفیری بر جها

جسدهای دیپلمات‌های عرب به کشورشان انتقال یافتند

دهها کشته در درگیریهای یمن

ا

فتح الله گولن از پیروان خود خواست به فراری ها پناه

ا

در كاتالونيا همه پرسى براى استقلال از اسپانيا برگز

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز