b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_6803f2f3bff90088bde6e5eb44a7b238.jpg

اساس نیوز :به گفته منابع محلی در افغانستان، گروه طالبان اخیراً از پنج شهرستان و بیش از 200 روستای ولایت بغلان این کشور عشر (یک دهم از محصولات کشاورزی) و زکات جمع‌آوری کرده‌اند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از سایت "سلام وطندار" افغانستان، مولوی شمس‌الدین، فرماندار برکه گفت: این بار در مقایسه با سال گذشته، گروه طالبان علاوه بر عشر و زکات، از 5 تا 10 هزار افغانی (حدود 70 تا 140 دلار) پول نقد نیز از مردم گرفته اند.

شهروندان بغلان می‌گویند ناتوانی نیروهای امنیتی باعث شده تا مناطق زیادی از این ولایت در تصرف طالبان بماند و این گروه، به«باج‌گیری» از مردم می پردازند.

به گفتۀ این شهروندان که نمی‌خواهند هویت‌شان فاش شود، گروه طالبان حتی در مناطقی که در تصرف نیروهای امنیتی است، اقدام به جمع‌آوری عشر و زکات می کنند.

اکرام‌الدین سریع، فرمانده پلیس ولایت بغلان جمع‌آوری عشر و زکات در مناطقی که نیروهای امنیتی حضور دارند را تأیید می‌کند و می‌گوید، به زودی عملیات‌هایی برای پاکسازی بغلان از حضور نیروهای طالبان انجام خواهد شد.

شهرستان دهنۀ‌غوری به طور کامل در تصرف طالبان است و این گروه در بخش‌هایی از شهرستان‌های برکه، تاله‌وبرفک، بغلان مرکزی نیز حضور دارند.

مطالب مرتبط:

داعش مسئولیت حمله به گارد ملی روسیه در چچن را بر ع

برای نخستین بار یک ترکمن اهل سنت رئیس آموزش و پرور

در ترکیه؛ ازدواج شرعی با حضوریک روحانی مذهبی ، ازد

شرکت های مرتبط ترامپ با عربستان تعطیل شدند

ا

مایک پنس : گزینه نظامی در رابطه با کره شمالی

شیطان 100 تُنی روسی که کشوری را تخریب می کند

وقوع انفجاری شدید در بازار تل‌آویو

مجازات پیشنهادی سنگین ترکیه برای فتح الله گولن

نتایج یک نظرسنجی در مورد برقع در سوئیس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز