b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_6803f2f3bff90088bde6e5eb44a7b238.jpg

اساس نیوز :به گفته منابع محلی در افغانستان، گروه طالبان اخیراً از پنج شهرستان و بیش از 200 روستای ولایت بغلان این کشور عشر (یک دهم از محصولات کشاورزی) و زکات جمع‌آوری کرده‌اند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از سایت "سلام وطندار" افغانستان، مولوی شمس‌الدین، فرماندار برکه گفت: این بار در مقایسه با سال گذشته، گروه طالبان علاوه بر عشر و زکات، از 5 تا 10 هزار افغانی (حدود 70 تا 140 دلار) پول نقد نیز از مردم گرفته اند.

شهروندان بغلان می‌گویند ناتوانی نیروهای امنیتی باعث شده تا مناطق زیادی از این ولایت در تصرف طالبان بماند و این گروه، به«باج‌گیری» از مردم می پردازند.

به گفتۀ این شهروندان که نمی‌خواهند هویت‌شان فاش شود، گروه طالبان حتی در مناطقی که در تصرف نیروهای امنیتی است، اقدام به جمع‌آوری عشر و زکات می کنند.

اکرام‌الدین سریع، فرمانده پلیس ولایت بغلان جمع‌آوری عشر و زکات در مناطقی که نیروهای امنیتی حضور دارند را تأیید می‌کند و می‌گوید، به زودی عملیات‌هایی برای پاکسازی بغلان از حضور نیروهای طالبان انجام خواهد شد.

شهرستان دهنۀ‌غوری به طور کامل در تصرف طالبان است و این گروه در بخش‌هایی از شهرستان‌های برکه، تاله‌وبرفک، بغلان مرکزی نیز حضور دارند.

مطالب مرتبط:

شهر"هرر" چهارمین شهر مقدس اسلام و شهر اولیاء

فردا ؛ مراسم تشییع جنازه شهید اهل سنت مرزبانی

استراتژی جدید آمریکا برای مبارزه با داعش

 

«عبدالستار ایدهی» خیر و نیکوکار مشهور پاکستانی درگ

ضرب و شتم یک مرد مسلمان در نیویورک با فریاد «داعش،

انفجار در جنوب شرقی ترکیه با 29 کشته و مجروح

راز سونامی ژاپن پس از قرنها کشف شد

مراسم فارغ التحصیلی عناصر جدید طالبان در افغانستان

صداهای عجیب آسمان برخی شهرهای عربی از چه بود؟

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز