b_0_0_0_10_images_636699368114280756.jpg

اساس نیوز : نائب رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان از اقدامات ترکیه در جریان تحقیقات مربوط به قتل جمال خاشقجی، خبرنگار اهل عربستان سعودی تقدیر و قدردانی کرد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از آناتولی احمد الریسونی با بیان اینکه ترکیه تا آخر با حفظ بی طرفی تحقیقات قضائی مربوط به قتل خاشقجی را ادامه خواهد داد، گفت: ترکیه به جهان درس مدیریت بحران داد. ترکیه رویکرد بیطرفانه ای را اتخاذ کرد و رئیس جمهور و وزرای این کشور سیاسی کاری نکردند. برای آشکار شدن ابعاد موضوع، تحقیق درباره آن را به نهادهای امنیتی و قضائی واگذار کردند.

وی با اشاره به اینکه اظهار نظر اردوغان پس از سه هفته تحقیق از سوی نهادهای امنیتی نشانگر بیطرفی وی در قبال این مسئله است، ادامه داد: بزرگترین پرسشی که پیشروی ترکیه و نهادهای حقوقی بین المللی است چگونگی محاکمه 15 مظنون این پرونده است که تمامی تصاویر و شواهد علیه آنها است.

نائب رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان با تاکید بر اینکه لازم است این افراد از سوی سیستم قضائی ترکیه محاکمه شوند، تصریح کرد: چرا که جرم آنها محدود به کنسولگری نیست. مشخص است که برای جنایت وارد ترکیه شده اند و پس از جنایت نیز ترکیه را ترک کرده اند.
عربستان سعودی روز شنبه 20 اکتبر جاری طی بیانیه‌ای کشته‌شدن خاشقجی در داخل کنسولگری این کشور در استانبول را تأیید کرد. دادستان کل عربستان سعودی مدعی شده که خاشقجی بعد از "درگیری" با چند نفر داخل ساختمان کنسولگری "فوت" کرده و 18 شهروند این کشور در ارتباط با این حادثه بازداشت شده‌اند.

منبع:آناتولی

مطالب مرتبط:

علمای پاکستان: عملیات انتحاری حرام است

دبیر کل جمعیت علمای هند: هند در روابط خود با رژیم

ا

مولانا محمد گل ریگی :ظهور مسلک ها و نگرش های مختلف

درخواست لاوروف برای مقابله با اسلام‌ستیزی در اروپا

اخراج 233 نظامی دیگر از ارتش ترکیه

درگیری شدید نیروهای کُرد سوریه با نظامیان ترکیه

تروریسم , نه دین دارد و نه منطق

شیوع بیماری آنفولانزای مرغی در جنوب هند

ا

جنجال در مصر پس از درج پرچم اسرائیل بجای پرچم فلسط

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز