b_0_0_0_10_images_2943595.jpg

اساس نیوز : ساعاتی پس از صدور حکم برائت آسیه بی‌بی، شهروند مسیحی پاکستانی از سوی دادگاه عالی این کشور، صدها هزار نفر از اسلام‌گرایان پاکستانی با تجمع در شهرهای مختلف این کشور، خواستار اعدام هموطن خود به جرم کفرگویی و توهین به پیامبر اسلام شدند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از یورو نیوز دادگاه عالی پاکستان روز چهارشنبه خانم بی‌بی را از اتهام سب‌النبی تبرئه و حکم به آزادی فوری او داده بود.

معترضان به حکم تبرئه این شهروند مسیحی پاکستان می‌گویند که علاوه بر آسیه بی‌بی، باید قاضی صادر کننده رای تبرئه او را هم به قتل رساند. یک روز پس از صدور این حکم و به دعوت حزب تحریک (جنبش) لبیک، بسیاری از بازارهای شهرهای بزرگ پاکستان در اعتراض به این حکم تعطیل شده و بازاریان دست به اعتصاب زده اند. هواداران این حزب و دیگر جریان‌های اسلام‌گرای پاکستان بسیاری از جاده‌ها و خیابان‌های این کشور، از جمله شاه‌راه اسلام‌آباد به راولپندی را بسته اند.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان در واکنش به این نا آرامی‌ها، اعلام کرد دولت اجازه آشوب مجدد به بهانه این حکم را به هیچ فرد و گروهی نمی‌دهد. وی در پیامی که به صورت زنده از یکی از شبکه تلویزیونی دولتی پخش شد گفت: «با دولت درگیر نشوید. کشور از شرایط سختی خارج شده و روزهای خوش در پیش رو است. تلاش نکنید این کشور را رنج دهید. اگر بخواهید این کار را بکنید، باید مطمئن باشید که دولت وظیفه خود در حفاظت از اموال و جان مردم را به‌شکل کامل ایفا خواهد کرد.

b_400_400_16777215_10_images_6635645.jpg

مطالب مرتبط:

سفارت انگلیس در آنکارا خطاب به شهروندان انگلیسی در

بازداشت صدها مصری در سالگرد انقلاب علیه مبارک

فرار 158 زندانی از زندانهای فیلیپین

ا

نتیجه سه نظرسنجی درباره حجاب در روسیه

 

بیش از یک میلیون زن در عراق بیوه شده‌اند

سراب داعش و دختران فریب خورده تاجیک

حل قضیه فلسطین با همراهی و همدلی امت اسلامی امکان

نامه گروههای یمنی شرکت کننده درژنو به بان کی مون

پیشنهاد ۱۵میلیون دلاری به«فلین» برای استرداد گولن

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز