b_0_0_0_10_images_6565263.jpg

اساس نیوز :وزیر دفاع قطر روز چهارشنبه در سخنانی فشار آمریکا بر قطر درباره روابطش با ایران را تکذیب کرد.

به گزارش القدس العربی، «خالد بن محمد العطیه» معاون نخست وزیر و وزیر دولت در امور دفاعی قطر که در سمیناری در دوحه سخنرانی می کرد، گفت: آمریکا هیچ نوع تهدید و فشاری علیه قطر درباره روابط این کشور با ایران اعمال نمی کند.

وی افزود: آمریکا در روابط خود با قطر از هیچ تهدید، ارعاب و پیش شرطی استفاده نمی کند بلکه به تصمیمات حاکمیتی ما احترام می گذارد.

عطبه باتاکید بر اینکه رابطه قطر با آمریکا راهبردی و مبتنی بر احترام متبادل است، مدعی شد که برقراری روابط آمریکا و ایران را پیش بینی می کند اما کی این موضوع رخ خواهد داد، نمی داند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا عاقلانه تر از آن است که علیه ایران وارد جنگ شود، افزود: ورود به هیچ جنگی برای آمریکا به نفع این کشور نیست. آمریکا کشوری بر مبنای نهادهاست و می داند چگونه منافع راهبردی خود را حفظ کنند.

وزیر دفاع قطر در ادامه بر امکان حل بحران یمن در صورت وجود اراده تاکید کرد و از یمنی ها خواست به میز مذاکرات بیایند و آرای خود را بیان کنند که تنها در این صورت می توان به راه حل رسید.

العطیه تصریح کرد: اگر اراده ای برای حل بحران وجود داشته باشد، این موضوع حل خواهد شد.هرگز خودمان را تحمیل نمی کنیم اما گر دوستان از ما بخواهند، می توانین برای حل این بحران و محافظت از غیرنظامیان پادرمیانی کنیم.

 

مطالب مرتبط:

هشدار یکی از مسئولین وزارت اوقاف اقلیم کردستان به‌

ا

40 سال زندان برای مسئول نسل کشی مسلمانان بوسنی

«آب گل آلود» مناظره و «ماهی» های اختلاف در جامعه م

شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در مراسم نماز جمعه شه

مشاور نظامی پوتین ، از تجهیز یک گردان نظامی عراقی

اقدام تحریک کننده مقام اسرائیلی

مولوی سلیمان پور :مسلمانان باید روحیه تحمل و احترا

توییتر به دلیل یک قرارداد نافرجام با ترامپ به نشست

ا

افزایش تعداد آوارگان جنگ موصل

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز