b_0_0_0_10_images_656565665.jpg

اساس نیوز :میچل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای گفت: "قتل خاشقجی جرمی گستاخانه و شوکه‌کننده بود. کارشناسان بین‌المللی مستقل در تحقیقات این پرونده شرکت و مقامات ریاض اعلام کنند جسد او کجاست."

به گزارش اساس نیوز به نقل از آناتولی ،باچله در این بیانیه همچنین اظهار داشته است:

پرونده قتل جمال خاشقجی باید بطور مستقل و بی‌طرفانه تحقیق و مجرمان مجازات شوند. برای عاری‌‌سازی این پرونده از نگرانی‌های سیاسی باید کارشناسان بین‌المللی در این روند مشارکت کنند.

از اقدامات مقامات ترکیه وعربستان سعودی برای بازجویی عاملان مذکور در این پرونده استقبال می‌کنم. معاینه پزشکی قانونی و اتوپسی برای روشن شدن جزئیات یک پرونده قتل بسیار مهم است."

گفتنی است سعود المعجب دادستان کل عربستان سعودی دیروز درباره با پرونده قتل خاشقجی دیروز نیز با عرفان فیدان دادستان استانبول دیدار و گفتگو کرد.

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌پست روز دوم ماه اکتبر جاری به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شده و از آن خارج نشد.

پلیس ترکیه ضمن تایید عدم خروج او از کنسولگری عربستان سعودی در استانبول اعلام کرد که همزمان با ورود او به این محل 15 مقام امنیتی عربستان نیز با دو پرواز وارد این شهر شده و پس از مدت کوتاهی از ترکیه رفته‌اند.

مطالب مرتبط:

نقشۀ عربستان برای حملۀ زمینی گسترده به سوریه

کشته و زخمی شدن بیش از 30 زن سوری در حمله هوایی در

داعش: مکه را فتح و «کعبه» را نابود می‌کنیم!

درخواست روسیه از اپل برای حذف تلگرام

جنگ تنها راه رفع تهدیدات علیه ترکیه است

ا

رئیس جماعت اهل سنت عراق: روزجهانی قدس، روز هیبت و

حضور عناصر داعش در ارتش آلمان

ا

واکنش دارالافتای مصر به هتک حرمت قرآن در کانادا

ترامپ قدس را به عنوان پایتخت یکپارچه "اسرائیل" به

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز