b_0_0_0_10_images_n00373131b.jpg

 اساس نیوز :وزیر خارجه دانمارک مدعی شده که ایران پشت طرح ترور در خاک دانمارک بوده است. وزیر خارجه دانمارک گفت: در پی این حملات ما به سمت تحمیل تحریم‌های بیشتر علیه ایران حرکت می‌کنیم. وی گفت: ما به اتحادیه اروپا برای تحمیل تحریم‌های جدید علیه ایران فشار می‌آوریم.‎

اما بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اخبار مغرضانه منتشره در خصوص طرح عملیات نافرجام علیه یکی از مخالفان ایرانی در دانمارک و ادعای انتساب آن به جمهوری اسلامی ایران را قویا تکذیب کرد و آنرا در  ادامه توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان شناخته شده روابط خوب و رو به گسترش ایران و اروپا در شرایط خاص و خطیر کنونی خواند.

گفتنی است امروز برخی رسانه‌های غربی به نقل از پلیس دانمارک گزارش دادند که فردی مخالف ایران در این کشور مورد هجوم قرار گرفته و مدعی شدند که مهاجمان این حمله منتسب به ایران هستند.

بر اساس یک گزارش دیگر ‌یورو نیوز اعلام کرد فین بورخ آندرسون رئیس سازمان امنیت و اطلاعات دانمارک روز سه‌شنبه در یک نشست مطبوعاتی گفت ما با یک طرح سرویس امنیتی ایران برای انجام حمله در دانمارک مواجهیم و واضح است که این کار پذیرفتنی نیست.

وی همچنین افزود: «هدف این حمله کشتن رهبر شاخه دانمارکی جنبش مبارزه عربی برای آزادی اهواز، یک گروه اپوزیسیون ایرانی بوده است.»

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار توییتی ضمن تبریک به دولت دانمارک برای دستگیری فردی مرتبط به این طرح ،از متحدان کشورش خواسته است با هرگونه تهدید ایران بر ضد صلح و امنیت مقابله کنند.

 

مطالب مرتبط:

افسر سابق وزارت دفاع روسیه بخاطر عضویت در داعش دست

ایستگاه رادیویی داعش در افغانستان منهدم شد

جنجال تی شرتِ مجری زن سعودی! / عکس

عدم استقبال مسلمانان از طرح ضد تروریسم انگلیس

ترکان اوغوز: قدرت بازدارندگی ترکیه با خرید اس-400

مولانا عبدالحمید با آسیب‌دیدگان معدن آزادشهر ابراز

آخوند یزدانی :دولت های بی تفاوت مسلمان در روز قیام

گلوبال ريسرچ:اگر سوریه سقوط کند،جنگ بعدی در ایران

مولانا عبدالحمید : مسئولان باید صدای مردم را بشنون

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز