b_0_0_0_10_images_n00373131b.jpg

 اساس نیوز :وزیر خارجه دانمارک مدعی شده که ایران پشت طرح ترور در خاک دانمارک بوده است. وزیر خارجه دانمارک گفت: در پی این حملات ما به سمت تحمیل تحریم‌های بیشتر علیه ایران حرکت می‌کنیم. وی گفت: ما به اتحادیه اروپا برای تحمیل تحریم‌های جدید علیه ایران فشار می‌آوریم.‎

اما بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اخبار مغرضانه منتشره در خصوص طرح عملیات نافرجام علیه یکی از مخالفان ایرانی در دانمارک و ادعای انتساب آن به جمهوری اسلامی ایران را قویا تکذیب کرد و آنرا در  ادامه توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان شناخته شده روابط خوب و رو به گسترش ایران و اروپا در شرایط خاص و خطیر کنونی خواند.

گفتنی است امروز برخی رسانه‌های غربی به نقل از پلیس دانمارک گزارش دادند که فردی مخالف ایران در این کشور مورد هجوم قرار گرفته و مدعی شدند که مهاجمان این حمله منتسب به ایران هستند.

بر اساس یک گزارش دیگر ‌یورو نیوز اعلام کرد فین بورخ آندرسون رئیس سازمان امنیت و اطلاعات دانمارک روز سه‌شنبه در یک نشست مطبوعاتی گفت ما با یک طرح سرویس امنیتی ایران برای انجام حمله در دانمارک مواجهیم و واضح است که این کار پذیرفتنی نیست.

وی همچنین افزود: «هدف این حمله کشتن رهبر شاخه دانمارکی جنبش مبارزه عربی برای آزادی اهواز، یک گروه اپوزیسیون ایرانی بوده است.»

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار توییتی ضمن تبریک به دولت دانمارک برای دستگیری فردی مرتبط به این طرح ،از متحدان کشورش خواسته است با هرگونه تهدید ایران بر ضد صلح و امنیت مقابله کنند.

 

مطالب مرتبط:

اظهار پشیمانی دختر آلمانی از پیوستن به داعش

جاسوس‌ها همدان را جایگزین لاذقیه کردند!

40 روز از فاجعه منا گذشت

آغاز رزمایش اسرائیل در شمال سرزمین های اشغالی

نگاهی به ابعاد تکفیر کافر معین از نگاه اهل سنت

ترکیه از پاکستان در برابر آمریکا حمایت همه جانبه

شروط روسیه برای خروج طالبان از لیست سیاه

شهادت بیش از ۵۶۰ کودک فلسطینی به دست نظامیان صهیون

استراتژی جدید داعش در افغانستان

 

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز